MIRC ja rekisteröinti(pakko)

....'

niin, siinäpä se aihe siis. olen käyttänyt mirciä vuosia jo, ja nyt viime aikoin on alkanut herjaamaan että pakko rekisteröidä. siinä alussa kun avaan mircin, painan "continue", mutta nykyään seuraavaan ikkunaan aukeaa aina vain vaihdoehdot "register tai "quit" eikä siis pysty jatkamaan enää ilman rekisteröintiä. olen käyttänyt vielä vanhaa versiota, koska sitä on pystynyt ilman rekisteröintiä tähän asti käyttämään.
mutta mutta, nykyään on siis pakko maksaa se 20$ ja rekisteröidä vai?

http://vileda.kapsi.fi/irc/mirc/

tuossa linkissäkin on kohta, jossa sanotaan:

"1. Rekisteröinti

Ohjelma pyytää rekisteröimään mIRC:n, mutta siitä ei tarvitse välittää, sillä ohjelma toimii normaalisti ilman rekisteröintiäkin. Klikkaa siis "Continue". Tosin evaluaatio-periodin jälkeen "Continue"-nappia ei pysty painamaan kuin jonkin ajan kuluttua."

eipä siis toimi enää noin, ei avaudu koko ohjelma enää jollei ole reg. keytä.

6

470

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Web-nörtti

      Kapsin juttu on 2 vuotta vanha. Jos olet jo vuosia käyttänyt MIRCiä, niin 20$ tuskin on paha summa siinä kohtaa maksaa hyvästä tuotteesta.

      Tietenkin myös vaihtoehtoisia IRC-clienttejä löytyy, kuten irssi

    • Ei mulla ainakaan ole moista ongelmaa. Webchatilla pääsee myös irkkiin.

    • juujuu.

      sen kokeiluajan voi helposti nollata. laittaa vaan työpöydälle rekisteritoiedoston jossa "[-HKEY_CURRENT_USER\Software\mIRC\LastRun]" ja suorittaa tuon rekisteritiedoston kerran kuukaudessa.

      mielelläni maksaisin, mutta kun nollatulot.

    • helposti irkkiin

      helpoin webchat lienee tämä: www.mirc.fi

      • kopkopkop

        Itse käytän myös IceChat clienttia. Erinomainen vaihtoehto mIRC:lle. Olen ollut todella tyytyväinen, vaikka joitakin bugejakin tullut vastaan. :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      92
      3392
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      62
      3097
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      434
      2604
    4. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      80
      2393
    5. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      80
      2343
    6. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      96
      2076
    7. Toiselle puolikkaalleni

      Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j
      Ikävä
      40
      2046
    8. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      21
      1679
    9. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1676
    10. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      39
      1614
    Aihe