Oikein hyvää ja siunattua ystävänpäivää kaikille foorumilla!
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=y0eA4q_QKOQ
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=y0eA4q_QKOQ
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Olen manannut metsän kruunupäätä juoksemaan ensi kesänä tielle, loppuu paatoksen syöttäminen Kokkola palstalla.
Luin aluksi, että "olen maannut metsän kruunupäitä" =) Ei kait siinä, kai joku voi niinkin päivän aloittaa
No sää oot sitten ho*mo,kun noin monella kakkosella liputat.
:) heh.. Tuokin taitaa olla sallitua kohta.
En halua lukea jotain saatanan siunaamista heti aamusta.
Ystävänpäivä meni pilalle, mene pois kamala peikko !
Älä pelkää, taivasten valtakunta on lähellä. Rakkaudessa ei ole pelkoa.
Jeesus sanoo: En minä enää sano teitä palvelijoiksi, sillä palvelija ei tiedä, mitä hänen herransa tekee; vaan ystäviksi minä sanon teitä, sillä minä olen ilmoittanut teille kaikki, mitä minä olen kuullut Isältäni. Johannes 15:15:
On mahtavaa olla Jeesuksen ystävä! Hyvää ystävänpäivää Jeesus!
Henkikastetta ei löydy Raamatusta. Täyttä harhaa. Harhaoppiset lahkot vaativat tällaista kokemusta. Varokaa tällaisia lahkoja ja niiden vääriä puhujia. On kyse oman sielunne autuudesta jos alatte veljeilemään tällaisten kanssa. Pysykää vain oikein opettavien joukossa.
Mutta hei, ootko varma, että jeesus on sinun ystäväsi. Ystävyyskin voi olla yksipuolista.
Ystävyys voi olla vallankäyttöä, sanelua. Onko se ystävyyttä. Jos ystävyys on nöyristelyä edessäpäin, mutta kun selkäsi käännät, onkin toinen ääni kellossa. Ystävä on valheellisuutta, niin kauan ystävyys toimii, kun kumpikin tietää, että totuutta ei puhuta, puhutaan vain valheita, jotka kumpikin tietää valheiksi.
Aina kuulee puhuttavan, siitä kuinka ystävä on sellainen, jolle voi terapoida (noinkohan) asioitaan uskoutua salaisimmat juttunsa. Siis kuka jaksaa kuunnella toisen huonoa elämää ja salaisuuksia. Jokainen terve yksilö haluaa kuitenkin puhua vain itsestään!!!!!!!
...
Se entinen kokkkolalainen linnakundi, joka oli just kahdessa ohjelmassa telkkarissa. Näytti varsin ahkeralta tyypiltä. Hoisi lapset teki kakut hääjuhlaan yms.
Perheellä oli koiriakin ainakin viisi, joten kyllä siinä ahkeraa tarvitaankin.
Onneksensa olivat tulleet uskoon, joten aikaa ja tahtoa oli sitten niihin arkipäivän asioiden hoitamiseen eikä aikaa sekoilulle ollut.. rouvalla kun oli henkireikänä nämä koirat, joidenkanssa osllistutiin kilpailuihin 55 kertaa vuodessa. Paljon rahaa vaatii tuollaine, mistä siihen sitä riittää. kun tämä mies teki vain vapaaehtoistyötä ja rouva oli kotona lasten kanssa.
Sama mies oli vähän aikaisemmin tuossa arvostele mun illallinen ohjelmassa.Tuntui siltä, niinkuin ei olisi sopinut niiden hienohelmojen porukkaan ollenkaan, aivan kuin hän olisi ollut eri planeetalta. No niihän hän vähän olikin kun oli linnasta tullut. Kummakun nämä paremmat ihmiset uskalsivat syödä niitä pöperöitä, vai söivätkökään, mene ja tiedä.
Kylä se usko antaa ihmiselle rohkeutta tulla julkisuuteen vaikeidenkin asioiden kautta:) Siis eikä siinä vielä kaikki kaveriltaon tulossa kirja.
Oot oikeessa ei löydy henkikastetta. Löytyy henkisaastetta Raamatusta. Reijo R koittaa saada täältä uusia maksajia hellareitten kokouksiin ko alkaa loppuun maksukykyset. Noistahan on aika moni entisiä? juoppoja ja narkkareita linnakundeja. Epäilyttävää porukkaa tommone.
Toivottavasti emme tapaa ikinä,koska...
En koskaan, en siis koskaan, ole suositeluut täällä helluntaita. Helluntaiseurakunta ei voi ketään pelastaa, vain Jeesus voi ja tätä ole tuonut esille. En helluntaita. Suurin osa seurakuntalaisita ei ole narkkareita tai juoppoja. Muutama löytyy kyllä malliksi niinkuin kaikista muistakin seurakunnista, mutta ei mitenkään erikoisen paljon. Mutta sen voin vakuuttaa, että kaikki ovat olleet syntisiä, nyt armahdettuja syntisiä.
Ulkopuolisten ei tarvitse rahoittaa seurakuntamme toimintaa, sillä meillä ei ole kirkolliveropakkoa. Toisaalta mitä enemmän meitä on, sen parempi evankeliumin levittämisen kannalta, mutta sitäkään ei tehdä rahan, vaan Pyhän Hengen voimalla.
Jokainen tapaa Jeesuksen kerran.
Sairas olet. Poistu tältä palstalta. Mene uskonnot palstalle, kiitos.
Olen kokkolainen, kasvanut tämän kaupungin kaduilla. Uudestisyntynyt Kälviällä joka sekin on nykyisin Kokkolaa, joten en näe syytä poistumiseen.
Lisäksi harrastan tämän kaupungin parasta, kuten sana opettaa. Mitä sinä teet?
Lähdit sinäkin sitten tuohon kauppiaiden rahanahneuden huipentuman kusetukseen.
Ei maksa mitään. Ilmaista on!
Tule jo järkiisi !
Toivottomia tapauksia molemmat ressut. Pilaavat dominoinnillaan muuten niin asiallisen palstan. HYI!
Joo sama mieltä. Saisvat lopettaa tuollaisen molemmat.
joo morjenstaa
Hullu !
se o ihan sun oma onkelmas
Dorka !
sitä samaa