Miten auttaa vaikeasti loukkaantunutta?

http://www.liveleak.com/view?i=c5e_1325781154

Tuossa ihmiset vain katselevat ja osa jopa kuvaa kännykällään. Tietenkään maallikko ei hirveästi osaa tai uskalla toimia, koska pelkkä näky saa voimaan pahoin.

Mitenkäs te alan ammattilaiset toimitte, jos satutte paikalle?
2117
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

amb paikalle, vartalon suojaaminen kylmältä (maa on yllättävän kylmä), tilanteen seuraaminen. itse olisin laittanut alavartalon kosteaan pussiin. jos olisi päässyt nopeasti sairaalaan, olisi pieni mahdolliduud liittä jalat vartaloon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Insinööri kysyy kirjoitti:

http://www.liveleak.com/view?i=c5e_1325781154

Tuossa ihmiset vain katselevat ja osa jopa kuvaa kännykällään. Tietenkään maallikko ei hirveästi osaa tai uskalla toimia, koska pelkkä näky saa voimaan pahoin.

Mitenkäs te alan ammattilaiset toimitte, jos satutte paikalle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu