Onko kellään kokemusta marsun opettamisesta?Siis mitä esim. temppuja ne voivat oppia?Entä sisäsiisteys?Antakaa vinkkejä, jos kokemusta on :)
MARSUN OPETTAMINEN
Marsu
2252
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
mä ainakin opetin marsujani sisäsiistiksi niin että laitoin niille astian lattialle minne ne pääsivät sisälle ja aina kun näki että ne ovat pissaamassa tai kakkaamassa lattialle nostaa ne sinne astiaan... myöhemmin ne menevät itse sinne... minun marsuni olivat viisaita ja menivät heti sinne astiaan pissalle ILMAN opetusta!!!?? nyt ostin niille häkkiin pissanurkan jota ne eivät yhtä nopeasti kyllä ole oppineet käyttämään... mutta opetus jatkuu!!! :)
mäkin opetin sisäsiisteyden noin, mutta nykyään ne kakkaa lattialle, mutta onneksi sentään pissaa koppiin.
urosmarsulle opetin sen hyppäämäään kaulani alle.. kun sanon "hyppää" ja taputan sitä kohtaa, mihin sen pitäisi hypätä, niin se hyppää siihen.. mutta en muista, miten opetin tuon, siitä on jo 2 vuotta aikaa. :P