Halu tappaa

Joka vuosi sama piina, aina se tulee uudestaan, halu tappaa itsensä.
Lähes samaan aikaan joka vuosi. Mistä se oikein tulee?
ja miksi?
5163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Halu loppuu kun haluamansa saa. Kokeile sitä.

Äänestä

Sielunvihollinen saatan on tullut vain tappamaan ja tuhoamaan. Rukoile ja etsi apua Jumalalta rukoillen Vapahtajan Jeesuksen Kristuksen nimessä.
Liittyykö asiaan joku kirous?

Äänestä

en ole tuo aloittaja, mutta olen rukoillut vuosia, vuosikymmeniä saamatta apua ahdistukseen ja masennukseen. Joten tuo "apu tulee ylhäältä" voisi siirtyä jonnekin uskonto-palstalle melskaamaan.

Äänestä

Nyt valehtelet. Et ole edes rukoillut. Jätit kuitenkin vastaamatta itse aloituksen tehneelle? Sinulla ei ole siis mitään sanottavaa itselläsikään hänelle?

Äänestä

Aina kun tulee tuollaisia ajatuksia niin pidä mielessä se että maailmassa on paljon ihmisiä jotka haluaisi sinun elämäsi , joten älä ihmeessä mene itteltäs riistämään henkeäs.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


itsensä :( kirjoitti:

Joka vuosi sama piina, aina se tulee uudestaan, halu tappaa itsensä.
Lähes samaan aikaan joka vuosi. Mistä se oikein tulee?
ja miksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu