joo eli oon 14v tyttö ja mun porukat ei päästä mua mun poikakaverin luo yöksi koska olen kuulemman liika nuori harrastamaan seksiä. Mikä nykyajan vanhempia vaivaa? Kai se nyt on mun oma asia harrastanko seksiä vaiko en.
ne ei anna lupaa!
joo o
8231
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
ajattelisit joskus muitaki ku itteäs
voi hyvä ihime. Ennemminki pitäs kysyä että mikä nykyajan nuoria vaivaa ennemmin ku mikä vanhempia vaivaa. Ymmärräksää että sää oot vielä penikka joka ei ymmärrä mistään mittään. Ja ei se ei oo sun asias harrastatko seksiä vai ei. Sun vanhempas on susta vielä täydessä vastuussa, ja jos saat jonku tauin nii ne kustantaa hoidot, tai jos tuut raskaaksi nii todennäkösesti tunget sen vauvan vanhempies vastuulle. Ja jos tuut tuossa iässä raskaaksi nii sossuilla alkaa hälytyskellot soimaa ja ihimettellee että mitenkäs näi, sitte vanhempat joutuu kauhiaan paperi sotaan mutta sinä vaa tyytyväisenä paneskelet seksuaalisuutensa löytänyttä pojan kloppia. Kadut kumminki vanhempana sitä että menit tuossa iässä menettää neitsyytes. Olisit vähä kaukonäkösempi.
Ja niiku tuossa aikasemmassa viestissä sanottiin, aattele välillä muitaki ku ittiäs. Älyttömän rasittavia tuommoset itseriittoset pikku prinsessat jotka luulee ittiään maailmannavaksi.
terv. 16v. tyttö
No ehkä ne käytää kondomia
Niin "ehkä".
Kauan olette seurustelleet? Itelläni oli eka poikaystävä saman ikäsenä ja halusin jo 2kk:n jälkeen yöksi. No eivät päästäneet.. aikaa meni ja luottoa tuli, sain mennä.
Aika auttaa. Hyvä keino olis myös puhua vaikka äites kaa e-pillereistä. Niiden ei tarvis murehtia sitten!
Ei vittu -.- Se on kyllä ihmisen oma asia harrastaako seksiä vai ei.
Olet liian nuori seurustelee jos annat porukoiden määrätä mitä sun rakkauselämässäs tapahtuu.
Voit oikeesti ihan ite päättää mitä teet. Mitäs se sun päätä raapii jos vanhemmat sanoo toisin kuin elät. Ne joutuu huoltajina pitää susta huolen eli ei ne sulta voi mitään poikakaveria parempaa pois ottaa ja jos suuttuvat ja käyvät agressiivisiksi tai kohtuuttomiksi niin eiku soittoa poliisiin tai lapsisuojeluun. Kyllä muuten loppuu tuollanen sortaminen ; )
Suojaikäraja on 16v.