hanmoodo norjassa

No mitenkäs se hanmoodon maailman valloitus on lähtenyt käyntiin. Joko norjassa on omat lajin opettajat kun Assu ja Jori näkyvät olevan kesän täällä suomessa.
Montakos seuraa siellä nyt on ja onko porukkaa mukavasti. Koskas siellä pidetään joku isompi leiri?
Entäs se Ruotsin valloitus?

Ennen näitäkin tietoja löytyi kätevästi hanmoodonetistä, mutta harmi kun sekin lopetettiin
61915
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tuntuu kyllä vähän ihmeelliseltä tuo hanmoodon "tietojen pimittäminen". Varmaan kaikilla muilla lajeilla on omat foruminsa, missä on vapaasti tietoa saatavilla ja oma keskustelupalsta.

Tietystä välillä noilla keskustelupalstoilla tuulee ylilyöntejä, mutta eikähän suurin osa jutuista ole ihan asiallista.

Jos joku kamppailulaji haluaa kasvattaa suosiotaan/laajentua ja poistaa ennakkoluuloja niin ei tämä "salamähkäisyys" ainakaan auta tässä asiassa. Kun toimittaisiin avoimesti niin ehkä hanmoodon maine vähän paranisi muiden kamppailulajien harrastajien silmissä.

Äänestä
  • No ei kyllä ole kaikilla muilla lajeilla omia foorumeita, tai sitten vaan ovat nimenomaan hyvin piilossa.. Tai onhan niitä ulkomaisia sitten enemmälti, mutta ei niihinkään taida helpolla eksyä.

    Äänestä

  • Kyllähän han moo do:lla oli oma keskustelu fooruminsa. Foorumin keskustelu meni vaan aika överiksi kun keskustelu meni pelkäksi juupas eipäs väittelyksi YS:n taekwoni daneista ym.

    Tavallisia harrastajia kiinnostavat lajijutut hukkui aikalailla eräiden innokkaiden väittelijöiden kommenttien sekaan.

    Kamppailu.netissä kannattaa kysellä, siellä näyttää paljon han moo do mustia vöitä kirjoittelevan.

    Äänestä

www.hanmoodo.fi korvasi hanmoodonet'n.

Äänestä
  • Harmi vaan kun ei ole sitä keskustelu foorumia sielläkään?????????? tiedän kyllä jotain siitä maailman valloituksesta joka on aika huonosti organisoitua touhua.

    Äänestä

  • porno kirjoitti:

    Harmi vaan kun ei ole sitä keskustelu foorumia sielläkään?????????? tiedän kyllä jotain siitä maailman valloituksesta joka on aika huonosti organisoitua touhua.

    On niillä vissiin foorumi, mutta sinne pääsee vain lajin harrastajat. Moderointi varmaan helpompaa. Tai sitten ei, kun muistelee kuin asiallista tekstiä siellä vanhassa foorumissa oli, nyt ei ole edes kriittisiä muiden lajin harrastajia hillitsemässä..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hasa kirjoitti:

No mitenkäs se hanmoodon maailman valloitus on lähtenyt käyntiin. Joko norjassa on omat lajin opettajat kun Assu ja Jori näkyvät olevan kesän täällä suomessa.
Montakos seuraa siellä nyt on ja onko porukkaa mukavasti. Koskas siellä pidetään joku isompi leiri?
Entäs se Ruotsin valloitus?

Ennen näitäkin tietoja löytyi kätevästi hanmoodonetistä, mutta harmi kun sekin lopetettiin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu