olisin kysynyt corsan vaihteista,kunnei meinaa 1.vaihde ja 2:nen mennä aina päälle,laatikko kyllä kunnossa.onko jotkut nivelet?1.4i vm.19991.
keppi muutenkin liikkuu oudosti.
keppi muutenkin liikkuu oudosti.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Vaihteiston vivustot "löystyy" vanhemmuuttaan. Ei oo isohomma korjata, säätöä ja prikkoja. Ei kuitenkaan kannata itse alkaa korjaileen. Entisessä 99 vm. corsassa Opelinkorjaamolla takuuseen korjasivat, n. tunnin homma.
1. ja 2. vaihteen takkuilu ei onneksi ole vakavaa. Vaihdekepin suojapussi irti ja ensiavuksi säädät näkyviin tulevista ruuveista, tosin 5. ja pakki häviävät vuorostaan..
Kyllä sen kanssa oppii elämään, kunhan muistaa hakea ykkösen valmiiksi, ettei tarvitse lähteä valoista ylämäkeen kolmosella.