kissapipo

haluaisin ommella hatun jossa on kissankorvat,keinoturkiksesta kokoa 52.
Löytyykö mistään kaavoja moiseen?
Pitäisi olla sellainen korville laskeutuva,koska korvani ovat arat kylmälle.
Käytän sisäpuolella tuulenpitävää materiaalia ed mainitusta syystä.
3166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat
Aloittaja

Kiitos vinkeistä! Tuo Cybershopin on eniten sennäköinen,josta olen kiinnostunut.
Neulomalla en aio tehdä,vaan ompelemalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


UPDATE_9817775 kirjoitti:

haluaisin ommella hatun jossa on kissankorvat,keinoturkiksesta kokoa 52.
Löytyykö mistään kaavoja moiseen?
Pitäisi olla sellainen korville laskeutuva,koska korvani ovat arat kylmälle.
Käytän sisäpuolella tuulenpitävää materiaalia ed mainitusta syystä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu