peniksen pituus.

eli olen 15 vuotias, lokakuussa 16 vuotta täyttävä ja penikseni on nyt noin 19-20 cm, ja olen hädissäni onko tuo liian pieni. olen neitsyt mutta minulta on otettu suihin, ja sanoi että on iso muna. eli voiko kasvaa vielä?
14565
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Täti neuvoo.. :P
Neuvoisin tuossa tapauksessa käymään lääkärin pakeilla. :)
Yhteenkasvanut terska&esinahka pitäisi "ratketa" toisistaan siinä 16-ikävuoteen mennessä.
Ja esinahkahan on takana, kun se ei peitä terskaa enää lainkaan, eli uppoaa terskan takana olevaan "notkoon".

Äänestä

Kyllä toi aika normaali kokonen on ehkä pari senttiä miesten keskipituutta lyhyempi, mutta voihan se vielä kasvaa.

Äänestä
  • alle 15cm pieni, yli 20cm iso. ite kauhistuisin yli 20cm

    Äänestä

voihan se vielä kasvaa jos hyvin käy mutta kyllä toi on jo ihan hyvä mitta!

Äänestä

Millon te ihmiset tajuatte, että tuo koko ylittää suomalaisen miehen keskiarvo pituuden huomattavasti!!!! Keskiarvo on 13cm ja jos se ei riitä kumppanille nii käskekää sen mennä afrikkaan!!!

Äänestä

trolli, näkeehän tuon jo otsikon ja tekstin vertailustakin:D

Äänestä

Kyllähän nyt ihmiset tajuatte ettei suomalaisen miehen peniksen keskimitta voi olla vaan 13cm! Nykyään joka kolmannella 15v teinilläkin on jo vähintään 16cm. Ja ne vielä kasvaa usein tuosta, joten tuo 13cm on joko ihan pirun vanha arvio tai sitten se keskimitta on valehdeltu noin pieneksi etteivät pienimunaiset miehet olisi kateellisia!

Äänestä

Olen 15.v poika ja seisonnassa penis on about 10 cm ehkä hiema reilu..

Äänestä

mua ei haittaa todellakaa mikää pituus, saa olla vaik 5 cm ja kelpais. Kunhan on muuten hyvännäkönen ja itsevarma. Ja hyvä hygienia jne.

Oon sitä mieltä, et jos sitä jätkää ei haittaa et on vaik pienet rinnat en mäkää valittais mistää peniksen pituudest. (:

Äänestä
  • Pienet rinnat on aivan ihania! :)

    Nimimerkillä: 11 cm minimuna

    Äänestä

minimuna: noin saa kuulla tositosi harvoin,kiitti siitä sulle ;D

Äänestä

ei ole sopiva

Äänestä

Oon 15v poika ja veitikka o 11.5cm, ei enää kai ees kasva täst :/

Äänestä

ite henkilökohtasest luulen et molon keskimitta on jotai siinä 16-18 cm paikkeil nykyän levossa näyttäis oleva 12 cm paikkeil eli jos erektios on vähemmän ku 12 cm ni o kyl totaaline minimuna hah :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


19cm14v kirjoitti:

eli olen 15 vuotias, lokakuussa 16 vuotta täyttävä ja penikseni on nyt noin 19-20 cm, ja olen hädissäni onko tuo liian pieni. olen neitsyt mutta minulta on otettu suihin, ja sanoi että on iso muna. eli voiko kasvaa vielä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu