Onko joku löytänyt jotain hyvää Kanarian kävijän blogia tai keskustelupalstaa englanniksi? Täällä kun yleensä riidellään vain säästä ja nimitellään vaimoa kalkkunaksi ym vellinkeittäjäksi.
blogeja englanniksi
tell me
2
122
Vastaukset
Kokeile googlata conversation forum canary islands.
Sieltä löytyy, eri saarillekin omat.- Sotavento (ei kirj.)
Aika samantyyppisiä kysymyksiä noissa esiintyy, mutta keskustelun sävy on positiivisempi. Olisiko käytössä ennakkomoderointi, joka S24:lta puuttuu.
Lisäksi brittiläinen kulttuuri ja suvaitsevaisuus paistaa noista läpi, olen seurannut keskusteluja ajoittain ihan huvikseni, mukavampaa luettavaa, mutta mitä jää käteen?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomessa on meneillään boomereiden kosto
1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä1383389IPCC romahtaa
Mitenkäs tässä nyt näin kävi? Ilmastohourimoinnin tukijalka myöntää, ettei mitään ilmastokatastrofia olekaan. Eikös tääl662359Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?
Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri1922328Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al822154- 1471554
Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1101313Perussuomalaisten onnistunut vappumarssi nostaa kannatusta
Rauhanmarssilla olleiden kimppuun hyökänneiden vassareiden kannatus sen sijaan romahtaa. Kaikki näyttää hyvältä vuoden71182Pelolla pakottaminen
Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha6241056- 111977
- 100966