Kävin

taas kattomassa sun kuvaa, siinähän sinä.
8207
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Muistelepa vain tätä päivää ja vuotta 2006. Siinä sinulle ajattelemista!

Äänestä
  • Kuuden vuoden katkeruus? Oikeasti? Eikö olisi jo syytä päästää irti?

    Äänestä

Pidäpä päiväsi! (paistattele pöyhkeästi pirullisessa petollisuudessasi)!

Äänestä

muualle marisemaan mainoassa mahtavuudessasi.

Äänestä

Kyllä, päästin sinäpäivänä irti, tai sen päivän vielä kiduin, mutta seuraavana päivänä päästin - todella päästin.

En ole mahtava - hyvin pieneksi elämän edessä itseni tunnen. Minulle on senverran sattunut surullisia ja satuttavia asioita (siis ilman hänen julmuuttaankin), että minun
luonteellani ei kovin mahtavaksi itseään tunne . . .

Mutta, eiköhän ole aika poistua. Jos jotain rehellisesti sanon (et ole sitä kyllä ansainnut, tiedän) niin tiedätkö, pidän romanttisemmasta ja vakavammasta rakkau-
desta kuin sinä. Pidän uskollisesta tunteesta, jonka perustana on teot sekä se, että ottaa toisen tunteet ja ajatukset huomioon. Tiedän, että sinulla on paljon minun mielestäni pinnallisemmat arvot. Seksi ja omat tarpeesi ovat sinulle liian tärkeitä. . .

En voi sille mitään, että pidän kestävämmästä rakkaudesta, se on osa luonnettani. Kestävyydellä en tarkoita todellakaan sitä, että rakkaus kestäisi kaikkea, sen ei kuulu kestää, tiedäthän mielestäni molempien on ymmärrettävä
rakkauden arvo, oltava rakkauden arvoisia. . .

http://www.youtube.com/watch?v=K4d1m6t8fJw&feature=related

Äänestä
  • Todellinen irti päästäminen on sitä, että ei enää myöskään yritä syyllistää toista millään tavalla. Tuo viha ja katkeruus joka kuvastuu noista sinun monista kirjoituksistasi, eivät tee hallaa muutakuin sinulle itsellesi. Et voi nauttia mahdollisista hyvistä asioista elämässäsi ennen kuin todella PÄÄSTÄT irti ja jatkat elämääsi avarin silmin. Rakasta itseäsi ensin, sen ymmärrettyäsi ymmärrät myös muiden ihmisten arvon ja tarkoituksen. Elämä on kaunis ja upea, kunhan avaa silmänsä ja unohtaa katkeruuden ja osaa antaa anteeksi itselleen ja toiselle.

    Äänestä

oliks muuttunu noilta ajoilta?

Äänestä

Oletko saanut kuvan häneltä 2007

Äänestä

Kommentoi aloitusta


2007 kirjoitti:

taas kattomassa sun kuvaa, siinähän sinä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu