lomalle huhtikuussa phuketiin

harkinnassa Deturin matka kata beachille, kaks keski-ikäistä, liikunnallista pariskuntaa. Ei olla aiemmin oltu Thaimaassa, mietittiin pitkään, onko hyvä kohde? Vai olisko Batong b. parempi vaihtoehto? Ei haluta hirveää remupaikkaa, mutta onko Kata liian rauhallinen? Hotelli Orchidacea Resort siellä vaikuttaisi sopivalta, kertokaa kokemuksista muut? Onko ko. matkatoimiston palvelut ok siellä? ym. kaikista tiedoista/vinkeistä kiitollisia
6202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Klooripaukun innoittamana katselin vanhoja muistoja Orkideasta.

Hyvä on hotelli, toki liikunnan harrastajalle mieluummin Möövenpickki, Centara tai Horisontti saattaa olla parempi.

Huhtikuussa Patonkilta on jo hulinaviikot ohi.

Äänestä
  • Kiitti kommenteista, Deturin Orcidacea Resort kylläkin on eri eri kuin Tjäreborgin listoilla oleva hotelli Orchid, jossa klooriräjähdys tapahtui

    Äänestä

  • lomakuumetta kirjoitti:

    Kiitti kommenteista, Deturin Orcidacea Resort kylläkin on eri eri kuin Tjäreborgin listoilla oleva hotelli Orchid, jossa klooriräjähdys tapahtui

    On vaan hieman huonoilla kantamilla,turkkilaisessa omistuksessa oleva konkurssikypsä toimisto. Riskinsä on näinäpäivinä deturin matkat.

    Äänestä

Huhtikuussa on jo kuuma kausi menossa, joten katsokaa kiva rantakohde, jossa on ilmastointi huoneissa. Kovimman sesongin ulkopuolella voitte saada aika hyvänkin hotellin edullisesti. Te tykkäisitte varmaan Karon beachista.

Detur on halpamatkatoimisto. Ymmärrätte varmaan että ladan hinnalla ei saa mersua. Mutta jos ette paljoa matkatoimiston palveluja tarvitse niin ihan ok se on, yleensä Deturilta saa sen minkä ne lupaa.

Ihan oikeasti kuitenkin varmaan pääsisitte halvimmalla jos ostatte Finnair Air Asia lennot ja varaatte hotellin suoraan netistä. Silloin valinnanvaraakin on enemmän. Jos taas ihan tosiaan tarvitsette matkanjärjestäjän palveluja, niin minusta kannattaa ottaa jokin kunnon toimisto sitten, Aurinkomatkat tms.

Äänestä

Tottakai Thaimaa !!

Lento ja sitten onkin paikkoja mihin mennä !!
Matkustaminen on todella halpaa Thaimaassa kantavat laukutkin, jos ette itse jaksa !!
Älkää tehkö mitään ennakko ajatuksia, petytte niiden suhteen ja iloitsette Thaimaan suhteen !!
Otatte ihan rennosti kaikki tressi pois! Senkun lentoa vaan kehiin ja antaa tuulen viedä !!
On helpompi elää kuin suomessa !!

Pattayakin on ihan hyvä, Jomtieltakin on hyvä aloittaa, ovat isoja paikkoja ja saattaa niissäkin jo pari kolme viikkoa pyörähtää nopeasti !!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


lomakuumetta kirjoitti:

harkinnassa Deturin matka kata beachille, kaks keski-ikäistä, liikunnallista pariskuntaa. Ei olla aiemmin oltu Thaimaassa, mietittiin pitkään, onko hyvä kohde? Vai olisko Batong b. parempi vaihtoehto? Ei haluta hirveää remupaikkaa, mutta onko Kata liian rauhallinen? Hotelli Orchidacea Resort siellä vaikuttaisi sopivalta, kertokaa kokemuksista muut? Onko ko. matkatoimiston palvelut ok siellä? ym. kaikista tiedoista/vinkeistä kiitollisia

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu