Hyvät on soittimet stilosa, mutta miten sais sen pelaamaan ilman että se käy toisella kanavalla välillä. Kiintee radio-systeemi on hyvä ja en ala sitä vaihtamaan, mutta se käy toisella kanavalla väliin, mistäs mahtaa johtua?? Asia ilmenee pikaisesti kun kuuntelee musiikkia, niin saattaa toisen kanavan juontajan sana tulla väliin sekunniksi pariksi. Tekeeköhän huoltokaan asialle mitään? Vai onko pysyvää?
Stilo
Radio
3754
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
...tekee joskus minullakin, varsinkin kun kuuntelee jotakin paikallisasemaa ja on sen kuuluvuusalueen rajoilla. Valtionverkossa ei häiriöitä juuri ole. Kannattaisiko kokeilla jotain toista antennia? Ehkä originaali ei ole niin hyvälaatuinen?
Avatkaa menupainikkeella menu1 ja valitkaa radion herkkyyssäätö (sens dx/lo), valitkaa sen jälkeen SENSITIVITY: LOCAL, radio etsii vain voimakkaasti lähettäviä asemia. Tämä toimii ainakin minulla.
radio on vaihdettu kaksi kertaa tyyppi vika ja cd soitin aina rikki.eikun valittamaan delta autolle.takuun piikkiin.