Kumma kun amiksen tupakoiva väki ei ymmärrä kantaa tyhjiä röökiaskeja, ja muita roskia roskikseen asti. Ei pitäis olla liian vaativa tehtävä, edes ammattikoululaiselle. Ja jos siinä pyörätiellä pitää maleksia, niin olkaa helvetti vieköön edes toisessa reunassa, että ihmiset mahtuu ohi kulkemaan.
Eikös kyseisen oppilaitoksen oppilaille opettajat ole kertoneet siisteys asioista. Kotona nämä vahinkoruiskaukset tuskin mitään oppeja saaneet, aina kännisiltä vanhemmilta.
Eikös kyseisen oppilaitoksen oppilaille opettajat ole kertoneet siisteys asioista. Kotona nämä vahinkoruiskaukset tuskin mitään oppeja saaneet, aina kännisiltä vanhemmilta.
Vastaukset 6
Vanhimmat
valita henkilökunnalle eläkä tänne! ei ne asiat tänne kirjoittamalla muutu mihinkään suuntaan
Tuntuu olevan tänä päivänä vaikeeta laittaa niitä tyhjiä askeja roskikseen tai ylipäätään mitää muutakaan roskaa! Järkyttävän näköstä joka paikassa, mäkkäreitten ympäristöistä puhumattakaa.! Siisteys kunniaan!
mistä lie oppineet????
Niin kuolun vikahan se on kun oppilaat sotkevat. Koulun vika kun oppilaat eivät valmistu ja syrjäytyvät. Yhteiskunta on niiiin huono että ihan sylettää. OIKEASTI, hertäkää nyt hyvät ihmiset tajuamaan että vika on meissä. Me olemme yhteiskunta, me olemme vanhempia. On aina helpompi syyttää muita (yhteiskuntaa) omista epäonnistumista. Kasvatus on VANHEMPIEN vastuulla, ei koulun, ei yhteiskunnan.
Äläpäs nyt velihyvä lahtaa perusteettomasti koko oppilaitosta ja sen oppilaita. Siellä on paljon hyviä oppilaita pienellä alueella ja niinpä ne joskus jopa liikkuvat lähialueilla jos se sinulle yllätys on.
Ilmeisesti pelkäät väkijoukkoa ja siksi reagoit noin, sieltä tulee paljon hyviä kavereita työelämään. Osa niistä huolehtii sinunkin hyvinvoinnista kun työelämästä pois jäät.
Kävele itse kadun toiselta puolen ja opettele kunnioittamaan näitä tärkeitä nuoria vaikka lukion olisit käynytkin torvi..
Käsittämätöntä miten voit väittää ja yleistää, että kaikki ammattikoulun oppilaat olisivat vahinko lapsia ja että vanhemmat ovat aina kännissä!
Itse en ole kyseistä koulua käynyt joten en tarkkaan tiedä, miten nuoret siellä pihalla käyttäytyvät, mutta aika noloa on roskaamis ongelmasta täällä vikistä.
Koko viestisi pilaa lopussa olevat törkeät ja aiheettomat kommentit, joka vie pohjan koko viestistä.
Sen muuten tiedän, että oppilaita on kielletty tupakoimasta koulun alueella ja siksi he eivät saisi tupakoida koulun puoleisella kadulla.