Oletko pässi oikeistomedian narussa?

Tässä fiksu ja perusteellinen selvitys siitä, mikä suomalaisessa mediassa mättää: http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=2&id=2649
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

sananvapaus ja kyllä se äärivasemmistoa kismittää.

Hesaria lukemalla pysyy parhaiten ajan tasalla.

Äänestä

Jokainen seuraa sitä mediaa mitä tahtoo. Hesarin, kuten muidenkaan Sanoma Oyj:n julkaisujen, lukeminen ei ole kansalaisvelvollsuus.

PS. Totuus on täysin subjektiivinen asia ja kyllä, meitä manipuloidaan. "Oikeistomedia" manipuloi meitä omaan totuuteensa, "vasemmistomedia" omaansa jne.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sinua manipuloidaan kirjoitti:

Tässä fiksu ja perusteellinen selvitys siitä, mikä suomalaisessa mediassa mättää: http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=2&id=2649

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu