Hiton mielenterveyspalvelut joista ei ole mihinkään! Istutaan ja jutellaan ärsyttävän wannabeymmärtäväisen tädin kanssa hikisessä huoneessa ja valitetaan sille kuinka ei edelleenkään ole alkanut helpottaa ja kuinka joka ikinen päivä on kuin jatkumoa edelliselle ja sitä edelliselle ja sitäsitäsitä... Rasittavalle ketjulle päiviä, sellaiselle ketjulle joka pitää tiukasti kiinni lähtöruudussa kuin lepositeet siellä natsistisella osastolla jonka hoitajat nauroivat pikku lapsiraukoille kahvitauolla! Hiton mitättömät lääkkeet ja rasittavat päivät kuumassa auringonpaisteessa ahdistuneena kuin roviolla, ja ne pinttyneet ajatukset ja pinttynyt masennus! Hiton kesä joka ei eroa millään tapaa talvesta tai syksystä! Milloin tulee helpotus? Mikä voisi auttaa? Miksi joka aamu herää vain siihen, että olo on hetken pirteä mutta sitten kaikki jatkuu, ja kun hetkenkin on suhteellisen onnellinen niin seuraava hetki on sitä pahempi! Henkihän tässä lähtee prkl!!!
Aaaaaargh!!
Loskapiippu
1234
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Heips,
Yritetään nyt vaan kestää ja tehdään kuten käsketään. Jos tulee ongelmia, niistä keskustellaan. Tietty se vie pitkän ajan mutta kun on ohi päästy, niin jo vuodenajatkin näyttävät erilaisilta, elämä alkaa hymyillä eikä enää olekaan niin tylsää.
Minun kodissani on menossa samankaltainen vaihe mutta kun yhdessä mennään, niin selviydytään. On tehty se aiemminkin.
Harmi, että ihmistä koetellaan depressiolla mutta siitä paranee aikaa. Tosin se vaatii minun mielestäni paljon lähiympäristön tukea.
Tsemppia sinulle...ystävällisesti minä vaan