Hello kaikille
Onko joku saanut Nokia Suiten kautta päivitettyä Bellen tuolle C7 puhelimelle. Itse en onnistu moisessa.
Ilmoittaa vain että Ohjelmistoa ei voida asentaa "Laittesi ei ole tällä hetkellä yhteensopiva käytettävissä olevan ohjelmiston kanssa."
Vaikka support sivut sanovat että pitäisi olla päivityksen mahdollinen.
Hyviä vinkkejä?
Onko joku saanut Nokia Suiten kautta päivitettyä Bellen tuolle C7 puhelimelle. Itse en onnistu moisessa.
Ilmoittaa vain että Ohjelmistoa ei voida asentaa "Laittesi ei ole tällä hetkellä yhteensopiva käytettävissä olevan ohjelmiston kanssa."
Vaikka support sivut sanovat että pitäisi olla päivityksen mahdollinen.
Hyviä vinkkejä?
Vastaukset 7
Vanhimmat
Päivitä nokia suite.
Onko kytkypuhelin ? Anna päivitys oli ainakin omaan Soneraluuriin vasta pariviikkoa myöhemmin saatavilla.
Nokia suite päivitetty, ei vaikutusta ollut asiaan eikö ole kytky puhelin :(
Kokeile, josko lähtis tolla imuttamaan. Tällä tein Anna päivityksen aikanaan omaan luuriin.
Nokia Software Updater
http://www.softpedia.com/get/Mobile-Phone-Tools/Nokia/Nokia-Software-Updater.shtml
Jos lähtee päivittämään, niin sitte kärsivällisyyttä, kestää kauan. Tee vain se mitä ruudulla neuvotaan.
Minä päivitin Nokia C7 muistaaakseni Nokia Suitella. Jos se ei sinulla onnistu sitä kautta niin yritä päivittää puhelimella. Laita puhelin laturijohdolla seinään päivityksen ajaksi. Jos sinulla on mahdollisuus yrittää päivittää se Wlanin kautta niin kokeile sitä mielummin kuin 3G:llä. Jos sinun puhelimessa ei löydy päivitysmahdollisuutta Päivityslogon sisältä niin kokeile löytyykö se kun näpäilet puhelimeeen koodin *#0000# ja haet valikosta Päivitä laitteisto. Katso myös, onko Nokia Suite uusi päivitys, koska minä muistaakseni päivitin Nokia Suiten ennen Bellan asennusta. Katso myös muutenkin asetuksista, että sinulla on se puhelin, mitä yrität päivittää sinne kirjattu.
vain 3.3.86 nokia suite versiolla onnistuu belle päivitys
Kyselen nimimerkki "miesnokiac7" saitko Bellen päivitettyä. Kehun muuten, mikä Widget kannattaa laittaa etunäytölle, jos käyttää paljon puhelimessa Wlan-yhteyttä. Se on Wlan käyttöön/pois Widgetti. Se löytyy klikkaamalla oikealla alareunassa etunäytöllä olevasta kolmesta päälleikkkäisestä poikkiviivakohdasta ja sieltä lisää Widget ja sen jälkeen valitsee sen vain luettelosta. Toiminnolla näkyy hyvin, onko oma Wlan-yhteys päällä tai pois. Tais tulla muuten edelliseen viestiin väärä loppukirjain. Ohjelman nimi piti olla Belle kun minä kirjoitin Bella, joka on minun mielestä sujuvampi nimi.