Cartagenan hintataso

Gena12

Eli mietinnässä ottaako all inclusive vai ei? Minkälainen on hintataso Cartagenan ruokaravintoloissa? Entä juomien hinnat? Jos olet ruokaillut hotellissa (Las Americas), mikä siellä oli hintaso lounaalla? Entä hotellin juomien hinnat?

4

476

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sakano

      Cartagenan ravintolatarjonta oli laidasta laitaan; myös hinnan suhteen. Oli edullista sekä suomalaista hintatasoa. Vanhassa kaupungissa luonnollisesti oli kalliimpia, joskin viehättäviä ravintoloita ja sitten taas esim. Bocagrandelta löytyi mukavan edullisia paikkoja. Söimme tosin vanhassa kaupungissakin edullisesti, kun meni hiukan sivummalle.

    • Gena12

      Kiitos vastauksestasi, näin vähän ajattelimmekin asian olevan.

    • bubishi

      Las Americas noutopöytä illallisella 42.000COP. A la Carte listalta löytyy edullisempia. Hotellin lähellä n. 100m erittäin hyvää ruokaa tarjoava ravintola, jossa hinnat huimasta alhaisemmat.
      Bocagrandelta löytyi ainakin yhden ravitolan edustalta n katukeittiö, josta ostimme uppopaistettuja nyyttiherkkuja n. 500COP/kpl eli n. 25 centtiä, joita nautiskelimme pöydän ääressä raflassa. Eli hintaskaala on laaja.
      Hygieniataso ainakin Las Americas-hotellissa huipputasoa.
      Eivätkä kaupustelijat häiritse kop. hotellin rantsussa, vaikka Aurinkomatkojen matkaesite niin väittääkin.
      Tulimme perjantaina yhdistelmämattkalta Cartegena - Santa Marta

    • Gena12

      Hienoa kuulla! :)
      Mukavaa että vastailitte. Kolumbiasta kun tuntuu olevan suht vähän kokemuksia/kirjoittelua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä

      IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi
      Maailman menoa
      318
      2923
    2. Mihin sinussa haluan koskea

      Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä
      Ikävä
      56
      2655
    3. Kerro nyt jotain

      Itsestäsi minkä haluaisit kaivattusi tietävän?
      Ikävä
      120
      1712
    4. On tämä meidän ikäero jo turhan suuri

      Kannattaisi tutustua samanikäisiin.
      Ikävä
      118
      1440
    5. Toisen ihmisen sydämellä

      leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo
      Ikävä
      146
      1390
    6. Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."

      Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://
      Suomalaiset julkkikset
      30
      1293
    7. PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan

      kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki
      Ammattiliitot
      149
      1238
    8. Mitä ajattelet kun

      Katsot kaivattuasi silmiin? Mitä näet silmissä?
      Ikävä
      69
      1090
    9. Millaisena luonteena

      Pidät kaivattuasi??
      Ikävä
      74
      1089
    10. Olen otettu, mutta turhaan kulta testailet

      Sinua minä vaan ❤️
      Ikävä
      70
      1030
    Aihe