Olen nyt lukenut muutaman viestiketjun, jossa tytöt kerjäävät itselleen bulimiaa tai anoreksiaa, neuvoja siihen, miten voi oksentaa. Ja jotkut jopa neuvovat. Eikö tällä saitilla ole juuri bulimikkoja, jotka tietävät 'taudin' kuvan, ja sen, kuinka kauhea sairaus se on. Miksi kukaan toivoo toiselle ihmiselle samaa? Itse olen monet kerrat katunut, että edes aloitin koko homman. Nyt yli neljän vuoden jälkeen hampaat on pilalla, kurkku p*skana, ja itsetunto vielä enemmän hajalla kuin aikaisemmin.. Pitääkö joku bulimiaa tosiaan positiivisena asiana? Tottakai liikasyöminen ahdistaa, mutta siihen on helpompi hakea apua, kuin bulimiaan.
Tulkaa myös blogiin lukemaan henk.koht. kokemuksia bulimiasta. Ehkä saan teiltä "alottelijoilta" peloteltua taudin pois..
http://mia-is-new-ana.blogspot.com/
Miksi joku haluaa bulimian?
efjuu
3
181
Vastaukset
- mitänyt?
nää jotka neuvoo on ne jotka ei itekään oo tajunnu sairauden luonnetta. :(
äkä ikinä ihminen oksenna!!!
siitä tulee aina niin vaihtoehto jota ei voi ohittaa. pidä ruoka sisälläs ni säästyy kaikelta tältä tuskalta ku joudut joka päivä taistelee ittees vastaan , se vie voimat ja ajan :(- mitänyt?
tarkotan siis jotka ei itekkään haluu siitä eroon
- efjuu
nii aivan.. Hirveä sairaus, jonka tajuaa vasta kun on jo sairaudessa pitkällä. Siksi niin petollinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k532484Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖362331Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle272097Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt921826Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3101640Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle261514- 1501466
- 721289
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231068Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu111043