On mielestäni juuri 60v, silloin näkee mihin luoja on naisen tehnyt.
Rinnat riippuu, ok riippuuhan ne tässä aika vitjana itelläkin pallit ja aisa.
Kauhee pehko, no ketä kiinnostaa, sehän on miehistä vaan ihanaa, luonnollista.
Ei kostu, höpö höpö. ja varmasti menee ihankun neitokaisella ikään.
Maha hölskyy. Ziius, aikuisten kaa tässä kai ollaan tekemisissä.
Rinnat riippuu, ok riippuuhan ne tässä aika vitjana itelläkin pallit ja aisa.
Kauhee pehko, no ketä kiinnostaa, sehän on miehistä vaan ihanaa, luonnollista.
Ei kostu, höpö höpö. ja varmasti menee ihankun neitokaisella ikään.
Maha hölskyy. Ziius, aikuisten kaa tässä kai ollaan tekemisissä.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Jälleen yks aloitus jolla koitat saada ihmiset suutahtamaan.
Kertoo paljon ihmisestä, jollei se saa kikcsejänsä muusta kuin ärsyttämisestä.JA kaiken aliarvioimisesta.
Mieti, millanen ihminen oikein olet, kuka sun kanssasi jaksaisi normaalielämää kun intohimo on toisen ärsyttäminen.Inhottava mieli
Vainaja oli varmaan onnellinen kun pääsi sinusta eroon.
Ei voi muuta sanoa
Et voi olla noin tosikko!
Itsestäni ,roikkuvista munistani voin vetää ihan samaa skeidaa. Nouse heppa nouse. Ei perkule nouse,ruoskaa sitten, ei helvetti, sehän kutistu.Haloo onko siellä edes ketään?
Puna(muna) pääkurkistaa esiin pehkosta.
Ei kiinnosta tänä vuonna, yritä ens vuonna uudestaan.
Oletsä todellakin järjissäsi? Ketä oletat viihdyttäväsi tälläisillä lässytyksillä?
Niistä nenäsi, nosta housusi ja ala mieheksi.
Mä veikkaan että sun pehkostas pilkistää valkoinen juustohattu eikä mikään punapää;DD
se on Atrian saunalenkki.
Minusta tämä on itse asiassa hauska aloitus. Hauska siksi,että joku sanoo asian suoraan niiinkuin se on. Tässä on tällä palstalla vuosia monien nikkien toimesta vannottu,että mies ei katso naisessa ulkomuotoa vaan sielun kauneutta ja huumorintajua yms. Silti maailma on raaka ja se katsoo sekä miehessä ja naisessa ensin ulkonäköä ja sitten sitä muuta.
Ihmisrodun perimmäinen tarkoitus on lisääntyminen. Siihen taas kuuluu,että jommankumman osapuolen pitää jollakin tavalla houkutella toista. Aika olennaisesti siihen ulkomuoto liittyy. Kun on se tapa opittu, siitäpä ei helposti eroon pääse sekään, jolla lisääntyminen on loppunut - jos koskaan on alkanutkaan.
Ymmärrän toki,että juuri tällä palstalla on lukuisasti niitä, jotka ovat ilmeisesti harjoittaneet lisääntymistä tai sen yritelmiä täysin pimeässä ja satunnaisten paikalle sattuneiden kanssa kysellen samalla sydämen hyvyyttä ja sielun kauneutta. Jostakin syystä vaikuttaa siltä,että meitä raadollisempia on teitä muita enemmän.
Useimmat päälle kuuskybäset ovat aika vastenmielisen näköisiä. Eihän meidän alunperin ollut tarkoituskaan elää näin vanhoiksi. Suotuisat elinolot ja evoluutio osaltaan ovat saaneet aikaan sen, että meitä vastenmielisiä otuksia kuljeskelee enemmän kuin pitäisi. Kuulemma monisoluisten kanatamuoto on eräs sienilaji. Revitäänpä siitä, vanhat käävät, roikkuivat teillä ja meillä mahat ja/tai muut paikat tahi ei.
Miten on mahdollista,että niin monelta puuttuu peili?
Oletko ihan tosissasi, että sitä lisääntymistä pitää jaksaa vielä 60 ?
VAstenmielisten kanssa ?
Katsokaa vähän millä palstalla oikein olette kun ette selvästikään tunne kuten vanhemmat ihmiset.
Kednahin pillunvonkaus alkaa kyllästyttämään.
Joka toisessa aloituksessa
Pysähdypä välillä ajattelemaan ja vastaa saamiisi viesteihin:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10458973
Tuskin kukaan on kauneimmillaan 6-kymppisenä, mutta luulisi muiden arvojen kohoavan pinnalle omaa kumppania katsoessa. Sisäisellä on paljon ulkoista suurempi merkitys pitkäaikaisessa parisuhteessa.
Nainen on kauneimmillaan kaikenikäisenä.
Naisen kolme ikää ovat kaikki omalla tavallaan kiehtovia ja kauniita ja ilmaisevat eri ikäkausia Jumalattaren kolmesta hahmosta: Maiden, Mother and Wisewoman.
Jos me ainoastaan näemme ihmisessä suvunjatkumiseen liittyviä ominaisuuksia olemme tuskin eläintä korkeammalla kehitystasolla ja Jumalattaren kasvot ovat ikuisesti sinulta peitetty.
Hienosti sanoit tosiasian!
Onnea kauniista mielenmaailmasta!
No nii, taas minnuu hakuttii, vaikka kerroin mitä jokainen nainen tiedostaa.
Nainenhan on ihme, jokainen meistä on sieltä kotoisin naisetkin.
Mie oon ikäni ollu naisten perään olihään 17-77.
Mie oon aika hyvä puhumaan, oon onnistunu aika pitkälle puhumalla näyttämään rakonsa, se n ainutlaatuisensa.
Kaikki sitä häpeävät, mutta sehän on tavattoman kaunis, ihana.
Tästä puhuisin tunteja...
Olet kuvottava!
Ironiaa huomautuksissa
Jos sanoo omia totuutena pitämiään asioita, pitäisi ne sanoa hymyn kera, muuten ne ottaa loukkauksena.
Onkohan Kednahilla insinöörinä vähän liian tekninen näkemys naiseudesta?
Ei sen puoleen, nykyään valkoisista hääpuvuistakin sanotaan että asun täytyy olla sävy sävyyn kodinkoneiden kanssa.
Hymyjä :)))
Mummut kaipaa varmaan vaan romantiikkaa ja ripauksen iloa, harvemmin kai vonkaamista.
Huomenna tapaan 2 naista 11. 30 ja 13,30, tuskin se sinua kuivempia ovat:-))
No, tiedä häntä ...
Ootko varannut tarpeeks rahaa.... ja Viagraa?;))) Vai ovatko ne naispuolinen psykiatri ja mielenterveyshoitaja?
Missä ihmeessä teet näitä havaintoja naisista, jotka tänne purkautuvat minun mielestäni inhorealistisina kuvaelmina?
Itseäni ei haittaa toisten riiput, saati raaput.
Aivot ovat ihmisen sexikkäin elin.
Ympäristöstä , pittää olla simät auki vaari.
Riipparit on ihanat, nehän kuuluu luontoon
Niin kuin ketut ja karhutkin.
Ei riipu rinnat, molemmat on pois leikattu. Olisin mielelläni pitänyt ne, riippuvinakin.
Olisit antanut peparasta tai mahastasi täytettä niiin olisit saanu upeat rinnat.
Sossukin jotain maksaa, jos itellä ei mani riitä.
Herkkuterkkuja rumalta naiselta. :))
Rumuuden maksimointi on lähellä kauneutta.
Freud Marx Engels & Jung - Meidän rumien rakkauslaulu
http://www.youtube.com/watch?v=xIz1wJ9KJJA&feature=related
Varo Kednah ettei sun käy näin kun vanhustentaloon pääset/joudut!:/
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/seksirikos-palvelutalossa---uhri-oli-80-vuotias/art-1288450811545.html
Toivottavasti sai puutteeseensa, ei VVVK.