Pontikkaa

Ajattelen sua kokoajan. Makaan sohvalla ja vittuunnun. Kohta lähden ulos ja ehkä kattomaan sitä meiän tontinpaikkaa, jos sinne nyt edes menee busseja :)

Olis kiva nähdä kun onhan siitä jo kulunut viikko. Mikset voi vaikka tekstiviestiä laittaa, tai ehkä sitten vaan taas ilmestyt tänne rakas.

Mulla on sua ikävä, mutta en halua vaatia mitään, mielummin kirjoittelen tänne tyhjyyteen.
14112
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Älä turhaa murehdi aika on kato rahaa ei sitä aina voi naisen pillin mukaan mennä.

Äänestä

Kannattaako mennä kattelemaan tonttia,jos se sinun rakkaasi ei ole näyttäytynyt viikkoon :)

Äänestä

Otahan rakas raivaussaha mukaan.
Aloitetaan hommat. Laitahan haalarit päälle, tuun jeesaamaan.
Otan akkuporakoneen ja poravasaran mukaan. Päästellään yhdessä höyryt päästä, molemmista eiks jeah. ?

Sii juu suun mai laav.

Äänestä

Oottakaa vielä kuntauudistusta ja sille tontille just kipattiin jätekuorma.

Äänestä

joo pian nähdään. Mut siel on kyl aika paljon raivattavaa. Ootko kuullu siitä muuttofirmasta mitään?

Äänestä
  • En ole,ei kai sillä nyt mikään kiire,kun ei se talokaan ole viellä harjakorkeudessa.

    Äänestä

  • Juu tilattu on. Kaikki kunnossa.

    Tehdään se talo, mai laav, vaikka ilman lupaa...
    ja jätekuorman päälle on hyvä perustaa....

    Äänestä

Niin mut jos viedään ne sohvat sinne kuitenkin ja asutaan sillä välin siinä laavussa.

Äänestä
  • Miksi 2 sohvaa.. yksi riittää... haluan sinun viereen, rakas..
    Laavussa kaksi... tähtitaivaan alla... en tiedä kauniinpaa ajatelmaa...

    Äänestä

No tää homma on kyllä jo suunniteltu sen oikean kanssa jo aika tarkkaan, että jos
olet se oikea niin anna jotain lisävinkkejä :)

Äänestä

No okei, jos tulee se perheriita, niin sä voit olla siitä sun divaanisohvassa,
minä taas mun sinisessä L-muotoisessa.
Tehhään sit niin.

Äänestä
  • Koska ostit sohvas.

    Äänestä

  • :=) kirjoitti:

    Koska ostit sohvas.

    Oota hetki kun kaivan ton Maskun kuitin... ai niin se kuitti katos..
    en muista sitä tarkkaa aikaa.. pitäs varmaan tosta taksikuitista tarkistaa.

    Äänestä

Mulla ei ole divaanisohvaa, enkä ole nähnyt sun sohvia, joten tässä lisävinkkejä sitten jollekin muulle :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sölfksk kirjoitti:

Ajattelen sua kokoajan. Makaan sohvalla ja vittuunnun. Kohta lähden ulos ja ehkä kattomaan sitä meiän tontinpaikkaa, jos sinne nyt edes menee busseja :)

Olis kiva nähdä kun onhan siitä jo kulunut viikko. Mikset voi vaikka tekstiviestiä laittaa, tai ehkä sitten vaan taas ilmestyt tänne rakas.

Mulla on sua ikävä, mutta en halua vaatia mitään, mielummin kirjoittelen tänne tyhjyyteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu