Läski valtuutettu ajoi sokerihumalassa

Liikenne vaarantui taas, kun läski ajoi sokerihumalassa ja tunki ajaessaan donitseja suuhunsa. Donitsit silmien edessä ja pää sekaisin sokerista on vaarallinen yhdistelmä. Se vastaa törkeää rattijuopumusta.
2313
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

montakohan tonikkia meni?

Äänestä

Eikö se uarne ole laihiksella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lapset pelkäsi kirjoitti:

Liikenne vaarantui taas, kun läski ajoi sokerihumalassa ja tunki ajaessaan donitseja suuhunsa. Donitsit silmien edessä ja pää sekaisin sokerista on vaarallinen yhdistelmä. Se vastaa törkeää rattijuopumusta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu