Miten yksisarvisen voi ottaa lemmikiksi??oon kyl nähny yksisarvisen monta kertaa ja tehny niistä viel parhaat kaverit mut kun pyydän sitä liittymään talouden jäseneksi nii se kieltäytyy ja sanoo "todista olevasi kaikkien elävien olentojen ystävä" tai jotain tollasta.osaatteko auttaa?
Sims 3 yksisarvinen
19
2759
Vastaukset
- Pisarainen
Yksisarvisen kanssa kaverina oleminen ei vielä riitä. Sinulla pitää olla lemmikki ja olla sen kanssa parhaat kaverit.
 - jtptptptptptptptptpt
Pelasinjo lisäosaa Lemmikit kauan, mut mulla tuli ongelma. Mun sims jäi kadulle eikä se pysty tehdä mitään! Se kuolee ihan kohta nälkään enkä enään uskalla pelata. Ennenkin on käynyt että yks villihevonen jäi just mun pihaan ulkopuolelle ja kuoli nälkään. En voi muokata kaupunkia kosla se jäi kadulle eikä tontille! AUTTAKAA!!!MUUTEN SE KUOLEE!
- miumau
resetSim , pitäis auttaa bugittaviin simeihi.
 - Kooditietäjä
resetsim ja sit simin nimi siihe perään
 - Ole Hyvä =D
On yks koodi jolla voi siirtää simejä...
(en muista mimmonen... Eti?) Ole Hyvä =D kirjoitti:
On yks koodi jolla voi siirtää simejä...
(en muista mimmonen... Eti?)Todennäköisesti tarkoitat "moveObjects on" koodia mutta sitä ei pitäisi koskaan käyttää simien siirtelyyn. Sillä kerjää vain pelibugeja, kuten näkymättömiä simejä tai simejä jotka esim. kulkevat kerrosten läpi portaiden sijaan, jne.
 - .
Täl koodil saa kaikki tarpeet ja ystävyys suhteet pitää vaan vetää: testingcheatsenabled true
 - simmerii
Ei pysty saamaan yksisarvista lemmikiks, jos ratsastustaito on aika surkee...
 Kirjoita huijauskoodi boxiin: Testincheatsenabled True. Saat huijaus boxin kirjoittamalla: CTRL SHIFT C. Silloin kuin näät yksisarvisen niin silloin kirjoita Testingcheatsenabled True. Ja paina SHIFT näppäintä pohjassa , klikkaa yksisarvista ja siinä pitäisi lukea jotain että (valitse talouden jäseneksi).
Ps: toivin että ymmärtäisitte tai niin ainakini minä tein ja sain sen helposti. :)- sinssisimssi
en ole kertaakaan nähnyt yksisarvista. pitääkö simin olla ensin monen eläimen ystävä ennenkuin hän näkee kartalla sateenkaaren?
 - help
elikkä miten/mistä voi löytää yksisarvisen? onks mitää tuntomerkkei et jos kartas näkyy?mun sim on kaikkien eläinten ystävä piirteiltään.
 - tiedän
Yleensä löytyy kanelipullan putouksilta / vedenpuhdistamolta kun se on siellä niin sen ylle tulee savupilvi paitsi kerran ei tullu
 - Nii´i
Itselläni jäi kerran simi ilmaan huojumaan. Toisen kerroksen korkeuteen. Siellä se oli melkein kuolla ennenkuin muutin uuteen asuntoon. Niin sekin sitten siirtyy takasin peliin :D
 - yksisarvinen!!
Luin jostain että yksisarvisen voi saada kans jos se on poika ja sulla on tyttö heppa. Muokkaa vaan kaupunkii ja laita sinne yksisarvisen lähelle pilttuu ja sit ku se tulee niin tee sille ja sun hevoselle hyvät suhteet ja varsa niin saattaa tulla yksisarvinen varsa!!
 - Sims hullu
Oon ettinyt yksisarvisii vaikka mistä mut en oo löytäny. Mistä niitä löytäis?
 - AlSimhara
Kalastuspaikkojen luonta, yleensä yöllä. Voi olla muuallakin. Öisin näkyy taivaalla "sateenkaari" siellä missä yksisarvinen on.
Itselläni on yksisarvinen tepastellut simini pihaankin ihan noin vain. :) - salaperäinen auttaja
minä ainakin olen hankkinut koiran, kissan ja hevosen ja teen niistä parhaat kaverit ja sitten pyydän liittymään talouden jäseneksi.
 - Anonyymi
Onko jotain komentoa millä sais yksisarvise ilmestymää? Itel o yhes taloudes yks yksisarvine mut en millää löydä mistää. Oon joka yö käyny kattoo kaikki maholliset paikat. Osaisko joku auttaa?
 
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja4713962Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa1545491Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu2005089SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei864298Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va104156"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste873571Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä
Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa1093068Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan123041HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.152975Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan532561