kohan utelen---

Joko PSA on konkurssi kypsä niin kuin Saab? Huonolla laadulla ei ptkälle potkita, se on tunnettu tosiasia.
254
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Koha kyselen. Oliko Saabilla huono laatu? Voisko konkurssille löytyä muitakin syitä? Varmaan tiedät?

Äänestä

Joo. Niinhän se on, että meillä Suomessa ei osata laivoja tehdä. Lähes konkurssissa on suomalaiset telakat. Tunnettu tosiasia?
Kännyköitäkään ei OSATA tehdä. Kyllä Aasiassa ostataan.
( eli tehdään halvemmalla)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


valveutunut... kirjoitti:

Joko PSA on konkurssi kypsä niin kuin Saab? Huonolla laadulla ei ptkälle potkita, se on tunnettu tosiasia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu