voiko photoshopin kokeiluversion ottaa uudestaan?

canon mies

itellä se ei oo onnistunut, suolasen kallis ohjelma ostaa.

5

226

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ostamalla uuden tietokoneen ja vaihtamalla email osoitetta. Helppoa kuin heinänteko!

      Pärjäät hyvin ilmankin, osta, jos ostaa haluat, PhotoShopin Elements 10 vain noin satkulla ja voit ladata sen heti verkosta sekä rekisteröidä myöhemmin. Siinä on normaaliin ja vähän ylikin tarvittavat ominaisuudet.

      Hyvin pitkälle pääset myös FastStonen ohjelmilla joita itse pääasiassa käytän sen kätevyyden ansiosta. Uusissa versioissa varsinkin on ominaisuuksia yllin kyllin.

      • fffeeethhts

        Ei taida auttaa sähköpostin vaihtaminen, mutta tietokoneen kyllä. Formatoi koneen aina, kun tarvitsee photoshoppia, niin sillä siitä pääsee. Kuvat ja tiedostot voi pitää eri kovalevyllä, joilloin niitä ei tarvitse hävittää.
        Wanhaan hyvään aikaan riitti edellisen ps asennuksen poistaminen ja uuden lataaminen.


    • o2

      Ei kuulu tapoihin.
      Kuvansäätöön ei tarvita PhotoShoppia.
      Hanki LIghtroom se on parempi kuvansäädössä ja LR4 beta on nyt ilmainen.

      Vlitse Camera Calibration paletille:
      ”Prosess: 2012”

      • popiiyyi

        Ei siihen tarvitakaan, mutta kun mainos on mennyt kansalle ganglioon saakka.


    • grafiittia

      Jos ei halua ostaa, kannattaa hankkiutua sellaisiin töihin, missä adoben ohjelmat on työasemallasi käytössä. Siten saat ohjelmat kotiinkin. Adoben politiikka kun menee niin, että ohjelmat voi asentaa kahdelle koneelle samalle käyttäjälle. Niitä ei periaatteessa vain saisi käyttää samaan aikaan. Ja alusta pitää olla sama, siis mac-mac tai pc-pc.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      128
      5295
    2. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      191
      5003
    3. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      86
      3486
    4. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      109
      3008
    5. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      28
      2368
    6. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      248
      1814
    7. Vanhat miehet eivät muista

      Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan
      Maailman menoa
      4
      1435
    8. Muistatko vielä minä vuonna tavattiin ekan kerran?

      Sun katse sulatti mut...
      Ikävä
      108
      1364
    9. Toivottavasti odotat minua

      Koitan järjestellä asiani niin, että voin olla kanssasi. On valtava ikävä sinua.
      Ikävä
      82
      1345
    10. Hurraa! Oon vihdoin vapaa J:stä

      Poistin numerosi, poistin chattimme. En halua sua enää enkä odota sulta mitään.
      Ikävä
      139
      1075
    Aihe