kampaaja hakusessa

muutosta ilmassa

Löytyykö Loviisasta kampaajaa, jolla olisi taitoa , silmää ja visioita luoda jotain uutta? Niin ainaisen kyllästynyt "leikataan latvat ja laitetaan vähän väriä ja raitoja päähän" -linjaan! Tosi mageit hiusmalli-leikkauksia näkee usein mut hei missä te oikein käytte?Itse niin monen paikan kolunneena, todella ihmettelen......

21

5069

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • partureita riittää..

      No itse tyydyn ihan lyhyeen tukkaan. En ole tullut ajatelleeksikaan että olis tuo karvoituksen lyhennys mikään ongelma. En ole ikinä värjännyt tukkaani enkä muutenkaan pane aikaa karvojen asetteluun, elämäni innostuksen kohteet ovat aivan toisaalla.

      Ja nainen olen mutten mikään prinsessa.

      • fresh

        Joo, et silleen.... eiköhän meidän kaikkien elämän innostuksen kohteet ole "jossain toissaalla" ja ei se kenestäkään mitään prinsessaa tee jos haluaa ulkonäöstään huolta pitää.Jossain muodossa nainen kuitenkin aina haluaa näyttää hyvältä.Se mikä kenestäkin sitten on naisellista on makuasia.


    • kävijä joskus

      Spoil me on hyvä siin vaherin vieressä,se kampaamo :)

    • kalju nainen

      Ei kaikki tavoittele naisellisuutta vaikka naisia ovatkin. Stereotypiat roskiin.

    • Loviisalainen82

      Löytyykö parturia joka osaisi vielä trimmata partaa?

      • Anonyymi

        On montakin Porvoossa


    • kmaster

      Oiskohan tästä apua ? http://www.peruutusaika.fi/LOVIISA

    • Eialoittaja

      Minkälainen on toi Salon Kaj Kallio? Onko yhtään nuorta henkilöä töissä?

      • Uskomatonta jälkeä!

        Kerran kävin, kauan sitten. Enkä taatusti mene toiste! Sain kävellä suoraan toiseen paikkaan korjausleikkaukseen.


    • luottokampaajani

      Salon Millie ja Anne leikkaamaan :) Aivan loistava, itse olen kokeillut monia kampaajia ja Annen taidot on mestariluokkaa ja toisten käsittelyyn en enää mene :) HYVÄ ANNE :)

      • Ismeralda

        Kaikki olen käynyt läpi, nykyään käyn Porvoossa.


    • Nai(selli)nen38

      Oma parturini sairaana. Kuka Loviisassa osaisi leikata ja permanentata pitkää, takamukselle ulottuvaa tukkaa?

    • kisu hesasta

      Loviisan kampaamo Kaj Kallio
      Olin ohikulkumatkalla Loviisassa ja sain idean mennä kampaajalle ja ekaks osui kampaamo Kaj Kallio. Olin todella tyytyväinen saamaani väriin ja leikkaukseen, ei siis iäkkäämpiä kampaajia kannata pelätä, kyllä heillä on taito ja oivallus tehdä hyvää jälkeä!
      Vahinko et hesasta on turhan pitkä matka kampaajalle Loviisaan.

    • PETOLINTU KESÄLLÄ-14

      Joopa joo,vai Salon Millie ja vain ja ainoastaan Anne?? Repesin täysin!! Heh,heh: kerran kävin,toista en mene!! Puhumattakaan Saukkosen,PARTURI:JÄÄKÖÖN NIMI MAINITSEMATTA-NIIN EI TULE YLEISESTI LOUKATTUA.. v...u!! Akka pilas hiukset täysin ja illalla vielä kehtaskin prkl,tulla ihailemaan ja kehumaan mun hiuksia:samassa pöydässä istuva kaverini sanoi suorat sanat,itse en-kaikesta huolimatta kehdannut..Siis kun illalla tavattiin paikallisessa. Ja onpa omituinen muutenkin;rynni varattujen miesten kaulaan ja tyrkytteli itteään,hitto että hävetti,hänen puolestaaan:eikö ihminen tajua olevansa tyrkky?!?! JA vielä tosiaan varatuille tyrkyttää.Eräs mies sanoi:painu prkl:en korppi v...n ,sit tajus MENNÄ OMAAN PÖYTÄÄNSÄ MUTTA EI HÄVETÄ,KUN YRITTI MUITAKIN KUIN YHTÄ MIESTÄ..

    • saukkosen kaveri

      Mahtaa sua huomenna wituttaa kirjoitus kun selvinpäin luet!

      • PETOLINTU KESÄLLÄ -1

        Ei vituta! Ja nyt en tarkoita,Saukkosen kampaamon omistajaa,vaan erästä parturia...


    • Anonyymi

      Itse en suosittele Salon Kaj kalliota kenellekään!!! Ihan kauhea paikka varsinkin se Vanha ROUVA tulee puhumaan omia juttuja toisten päälle.,yritä siinä sitten rentoutua. Vaikka istuu toisen tekijän tuolissa. Muut siinä liikkeessä olevat työntekijät ovat todella ystävällistä ja osaavia tekijöitä!!

    • Anonyymi

      Joku kysyy hyvää kampaajaa, niin täällä ruoditaan partureiden yksityiselämää ja kapakka käyttäytymistä..meniköhän ihan pikkuisen asian vierestä.. meniköhän

    • Anonyymi

      Jotenkin tuntuu siltä, että aloittaja on itse hyvä kampaaja, joka toivoo suosituksia. Eihän se haittaa tietenkään. Hyvää kannattaa mainostaa.

    • Anonyymi

      Hyviä kampaajia Loviisa täynnä ihme valitusta

    • Anonyymi

      Kysy Sannalta. Se voisi tietää.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      146
      6130
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      25
      3736
    3. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      128
      2931
    4. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      49
      2620
    5. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      41
      2560
    6. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2026
    7. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      269
      1924
    8. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      51
      1858
    9. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      34
      1633
    10. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      28
      1620
    Aihe