Löytyykö naisia jotka voisivat ajatella alkavansa seurustelemaan varatun miehen kanssa?
Tuntuu ettei sellaisia naisia löydy.
Tuntuu ettei sellaisia naisia löydy.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
On olemassa palveluita joista löytyy takuulla, mutta on omista kirjoituslahjoistasi kiinni miten pian. Keskustelusivuilta harvemmin löydät. Moni nainen on puutteessa joko laadun tai määrän vuoksi omassa suhteessaan, ihan niinkuin miehiäkin.
En alkaisi seurustelemaan, oikeaan suhteeseen, mutta seksisuhteeseen voisin alkaa. Ja itse asiassa olenkin alkanut...
Saan parempaakin.
Olin varattu mies kun aloin seurustelemaan nykyisen naisystäväni kanssa.
Tämä nykyinen kumppanini ja minä haimme molemmat tahoillamme seksisuhdetta.
No, sitten tapasimme ja meistä tuli pari, siis muutakin kuin seksikumppanit.
Varatuissa on se hyvä puoli, että homma pysyy "hanskassa". Eli pelkkänä seksisuhteena tosi kätevästi.
Siis ihan suhdetta tarkoitat ilmeisesti, et vain seksisuhdetta..? Varmasti on naisia, jotka voisivat olla suhteessa kanssasi vaikka seurustelet, mutta.. Miksi? Itse voisin olla vain seksisuhteessa varatun kanssa. Eikö sulle riitä yksi kumppani?
On vaikeaa kuvitella, etteikö naiselle tulisi ongelmaksi se, että seurustelet..
Seurustelemaan varatun kanssa? Häh? No en todellakaan ryhtyisi. En ryhtyisi myöskään seksisuhteeseen. Tai no seksiin voisin ottaa ihan omaa etua ajatellen, mutta en huolisi varattua pettävää miestä muuhun kuin omien halujeni tyydyttämiseen. Sellainen mies ei oikein ansaitse muuta. Sinkkumiehiä katselen sinkkuna ja etsin heidän joukostaan hyvän miehen. Sinkuissa on paljon paremmat vaihtoehdot kuin varatuissa pettävissä miehissä. Sellaisia miehiä kutsutaan luusereiksi ja onhan sellainen vähän huorahtavaakin.
Voisin hyvin seksisuhdetta ajatella varatun miehen kanssa, mikäli saisin hyvää seksiä ja huomiota halujeni mukaan. Silloin tällöin yhteydessä ja tapailua. Ei mitään vakavaa kuitenkaan. Eihän seurustelussa olisi mitään järkeä varatun kanssa?
En koskaan alkaisi seurustelemaan varatun kanssa. Sellainen kielii miehen läheisriippuvuudesta ja heikkoudesta, koska ei osaa olla yksin vaan lähtee pettämään kumppaniaan. Miehellä pitää olla ns. munaa tehdä vaikeita päätöksiä, kuten erota, jos kokee suhteensa huonoksi. Jos vaihtoehtona on pettäminen. Lähinnä pidän pettäviä miehiä ressukoina ja säälittävinä retaleina, en kunnollisina miehinä, joilla on selkärankaa. Sama koskee naisia, jotka pettävät.
Varatut miehet, jotka hakevat salaseuraa ovat luusereiden luusereita. En kelpuuta edes seksisuhteeseen, sillä heiltä saa varmimmin tauteja ja ovat epäluotettavia muutenkin. Samaa mieltä ede. kanssa eli sellaiset miehet ovat reppanoita ja säälittäviä jakorasioita. Itselleni heistä tulee ensimmäisenä mieleen sana "likaisuus".