Taitaa koirakin ikävöidä

Kun uikuttaa unissaan ja tassut vaan tekee juoksuliikkeitä.
6127
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kumpi oli muuten ensin muna,vai kana?

Äänestä
  • Veikkaan kanaa,koska Jumala loi sen kanan,ihankuin Aatamin ja Eevankin.Ollaan siis kaikki samaa lihaa ja verta.

    Äänestä

Koiralla ei ole juurikaan tunne-elämää, tunteet ovat ihmisen eläimeen projisoimia. Unta se voi nähdä, kun ujeltaa. Ehkä nartusta tai muonasta.

Äänestä
  • Siinä oli taas varsinainen asiantuntija. Koirilla on nimenomaan erittäin voimakas tunne-elämä. Ne eivät edes piilottele niitä niin kuin ihmiset .. saatikka feikkaa.

    Äänestä

  • 2345235 kirjoitti:

    Siinä oli taas varsinainen asiantuntija. Koirilla on nimenomaan erittäin voimakas tunne-elämä. Ne eivät edes piilottele niitä niin kuin ihmiset .. saatikka feikkaa.

    Kannattaa lukea Mielipuolen päiväkirja, siinä on varsin elävä kuvaus koirien tunne-elämästä.

    Äänestä

Se jahtaa unissaan jäneksiä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kivan kuulosta kirjoitti:

Kun uikuttaa unissaan ja tassut vaan tekee juoksuliikkeitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu