virta-avain rikki

Multa meni virta-avaimen keskuslukituksen lukitus-näppäin rikki. Auto on Xsara TD 1.9 -99. Korjataankohan noita (siis avaimia) vai joudunko hankkii uuden? Minkä hintaisia?
3611
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Joku joka osaa käsitellä kolvia korjaa tuon, mutta Veho myy uuden :)

Äänestä
  • Mikä noista hajoaa?
    Ihan uteliaisuuttani tiedustelen, koska kolvailen päivät pitkät kaikenlaista elektroniikkaa. Itse en ole koskaan moista avannut. Osia noihin ei juurikaan taideta vaihtaa, joten onko kyseessä kylmäjuotokset?

    Äänestä

käytin omani vähän aikaa sitten radio/tv korjaajalla.maksoi 10e.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pekka kirjoitti:

Multa meni virta-avaimen keskuslukituksen lukitus-näppäin rikki. Auto on Xsara TD 1.9 -99. Korjataankohan noita (siis avaimia) vai joudunko hankkii uuden? Minkä hintaisia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu