johonki alkuun tässä hommassa niin voisit lähteä mun kans lauantaina yksiin illanistujaisiin :) Voitas mennä käsi kädessä yhressä ;)
Vitsi kun oltaiski
päästy jo
33329
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
No vielähän sitä ehtii...siis alkuun päästä...priva-viestiä vaan tulemaan ;-)
tosta oikeesti ? eiap.
palstapelle vauhdissa, aina pitää koittaa onneaan.
Kuka ihmeen sä? Ihan terve ajatus hänellä tuossa, mietihän sitä.
kirjottaa vieraalle immeiselle noin ? mitä tervettä siinä on ? huvittaa itteensä ei muuta. tyrkyttää itteensä kaikille. ei se oo tervettä.
vastasin vaik en ollu tuo keneltä kysyit.
;D
Se ajatus on terve, että jos haluaa jotain oikeessa maailmassa, laittaa viestinkin siellä. Tuskin tuolle immeiselle kuitenkaan. Aika vaikea kokea tyrkytykseksi, itse kun en tunnista edes kirjoittajan ikää tai sukupuolta.
onkin tyrkky kun tyrkyttää itseään vaikkei tiedä mistään mitään.
heh heh ;D
No tavallaan toki, mutta vaikutukseltaan tyhjäksi jäävää tyrkytystä. :-)
silti, ei se siitä miksikään muutu.
Eli sinäkö sitten tiedät kaikesta kaiken...vai...?
Arvuutelkaa nyt kiistelijät keskenään sitten vaikka se
että onko alotus mieheltä vai naiselta...?
arvuutella ... ei siitä kannata pulttia ottaa.
Ei se mitään tyrkytystä ole kun anonyymisti vastaa ilman profiilia/sähköpostia/osoitetta/puhelinnumeroa/oikeaa nimeä ja asuinpaikkaa. Miten sä kuvittelet, että tähän tyrkkyyn voisi ottaa yhteyttä tietämättä kuka hän on?
Että mihinkään alkuun ei pääse niin kauan kun ei uskalla muuta kun kirjottaa tommosia viestejä ei kenellekään. Kyllähän noi tyrkyt on alta aikayksikön tarraamassa kiinni mutta siitä ei liene kyse ?
Ja tosi hupaisaa on havaita, että sun kaltaisille jotain vastaava mies on aina palstapelle tai jotain vastaava nainen on aina tyrkky.
Ihan käsittämätöntä sulla tuollainen kateellisuus ja mustasukkaisuus jaa omistushalu jonkun tuntemattoman aloittajan viestiin.
heti mennä vieraisiin illanistujaisiin .. pitää vähän ensin keskenään tutustua paremmin.
No sitähän mä just tarkoitinkin!
Mutta koitetaan tutustua ensteks ja sitten voidaan muutakin .. ?
Kovin vaikeaa tuntuu sekin olevan ;)
Koitetaan silti, moi nyt mentävä.
Sivusta vaan, että tosta tiedän hommasta ei tule yhtään mitään. Hommiin vaan heti, ei mitään tutustumisia. Niin me ainaskin tehtiin kun tavattiin. Tykättiin niin mahdottomasti toisistamme ettei sitä miettiä tarvinnut. Eikä erikseen tutustua.
Sä et edes tiedä mikä on aikayksikkö :)) !!!!!!1
oliko tänään mitään merkkejä alkuun pääsemisestä ?
:)
Ei me olla tänään nähty. Viime kerrasta on jo reilu viikko aikaa.
Siitä on kymmenen päivää.
No niin on.
Ei se ollut arvaus.
Olipas. Mistä sä olisit muka voinut tietää varmasti että aloittaja minä olin, siispä arvasit ;)
Hei ap! Lopetetaan nyt se arvailutietämis-leikki... Kerro mielummin koska nähdään seuraavan kerran? Se on kuitenkin paljon kiinnostavampaa, kun joku tylsä menneiden muistelu ;) Mutta älä silti huoli, tiedän että sulla on kivat illanistujaiset ilman muakin. Mulla sen sijaan on arvattavasti aika ankea lauantai tulossa ---
En mä ole sinne menossa. Siellä on vaan pariskuntia ja hirveesti outoja ihmisiä mulle, toki erittäin läheisiäkin mutta ujostuttaa liikaa niin tuskin menen.
Nähdään voidaan ihan milloin vaan sulle sopii ja jos/kun sitä tahdot :)
No höh! Älä nyt jätä menemättä, vaikka joutuisit menemäänkin yksin. Ei ne pariskunnat sinkkuja syö ja kyllä ne oudot ihmiset tutuiksi muuttuvat. Tai sitten otat jonkun muun kaverin mukaan. Ujostelu on turhaa. Menet nyt vaan sinne, olet rohkea ja pidät hauskaa :) Näkeminen sopii mulle ja tahdon sitä myös (mutta tiedäthän, että se on myös vähän susta kiinni?)
Kiitos rohkaisusta mutta en mä sinne ole menossa, eikä mulla ole edes hauskaa ilman sua (siis jos nyt olisit hän).
Tokihan se riippuu minustakin mutta tässä tapauksessa sun pitäs ehdottaa tai sit törmäillään sattumalta niinku tähänki asti :)