Ei kyllä hivele silmiä, kun katsoo paikkakunnan naisten " hiusmuotia" Palaneita sykkyräkiharoita kananperseelle kynityssä poikatukassa tai sitten näitä kaksivärisiä värjäyksiä - 90- luvun jäänteitä.
Ammattitaito on varmaan peräisin 80- luvun alun ammattikoulusta ja tuskin on viitsitty opetella mitään muuta. Savolaiseen tapaan sanottuna " välttäähän tuo nuinnii"
Vaan tietysti kun saman rahan saa, niin miksipä sitä muuttamaan. Huvittaa vain, kun taksat ovat kuitenkin samat, mitä ihan oikeilla kampaajilla.
Ammattitaito on varmaan peräisin 80- luvun alun ammattikoulusta ja tuskin on viitsitty opetella mitään muuta. Savolaiseen tapaan sanottuna " välttäähän tuo nuinnii"
Vaan tietysti kun saman rahan saa, niin miksipä sitä muuttamaan. Huvittaa vain, kun taksat ovat kuitenkin samat, mitä ihan oikeilla kampaajilla.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Vielä pahempaa näkisit jos käyt pyhäsalmella.Akkojen tukat ovat kuin tuulen repimä heinäsuo aivan kauheeta kateltavaa.Takuulla yllätyt jons käyt siellä päin ota kamera mukaan!!!
En ole parturi itse naiset laittaa värit päähänsä.Minäkin värjään mutta yksi väri ei mitään raitoja.Nyt olet ottanut yhden liikaa.Minullakin on pitkät hiukset ja viotetti väri ja laitetut hiekset.En voi kauppaan mennä jos en laita hieman hiuksia.
Muistakaa maksaa parturissa aina pankkikortilla, niin laatu paranee....
Kaikki parturit on huoria - tosin kaikki huorat ei kyllä ossoo leikata tukkia.
niinhän vanhat viisaat kertoo, kannattaa maksaa kortilla niin ei unohdu verot maksamatta. Eikö ne kynityt kananpersset poikatukat oo muotia nytten ?
Kyllä siellä kepulaisella syrjäkylällä välttää.Peräkammarin pojat silti vesi kielellä kuolaavat,että jos pääsisi panemaan.
välttää navettaan kuha tukka on piässä. eehä siitä tule jos akat alakaa korreelemmaan, istuuvat vaen peelin eessä ja kaekki työt jiäpi tekemätä!
Minä ainakin olen ihan tyytyväinen käyttämäni parturin työnjälkeen, tosin miehen hiustenleikkuuu tietysti helpompi.
Ei mulla ole mitään valittamista, itse parturikin on niin nätti että!
Parturiin tyytyväinen työn jälkeen :D
Älä höpötä, hulluhan se akkaansa kehhuu!
Kyseinen ihanuus ei ole akkani. Valitettavasti.
ihan sama naama muistiin ja vessaan fap, fap ! kukkiiha se pottuki
Hyväpä on pitää hintoja, kun on senverran matkaa iisalmeen ja kuopioon, ettei kannata asioikseen lähteä.
Naisella pitää olla pitkät hiukset, mutta sehän ei kampaajille passaa.Ollaan kehuvinaan jotain sänkipäätä, että rahat saadaan kynittyä poikkeen
Musta hiusväri on jotain hirrrrveetä maustettuna ylipainolla, avot!
Parturi on eräs naisten alalaji, ja samalla eräs suosikeistani. On erittäin miellyttävää kun parturinainen hiertää yläpäähäni asianmukaiset kemikaalit ja suorittaa sitten toimituksensa. Jälkeenpäin olo on todella tyhjä ja hieman apea joten uuden hiuksiston kasvattaminen tuntuu piinallisen pitkältä.