Linja-autossa vallitsi "Iloinen ja positiivinen ilmapiiri". Näin lausui aamuTV:ssä Kontiolahden kunnanvaltuuston puheenjohtaja.
Voiko typerämpää lausuntoa antaa, kun kunnan valtuuskunta on matkalla Helsinkiin puolustamaan menetettyä varuskuntaa. Kuinkahan moni kuntalainen, joita valtuuskunta edustaa, suhtautuu asiaan iloisesti ja positiivisti.
Miksi nykyään kaikkien, myös negatiivisten, asioiden pitää olla positiivisia?
Tyhmän iloa
Kessunretku
2
140
Vastaukset
- krh.vm -67
Turha reissu. Päätökset on tehty, ja pulinat pois.
- katse oikeaan, päin!
sitä minä ihmettelen, miten sinne Kontiolahdelle saadaan niitä korvaavia työpaikkoja? Eikös niitä olisi pitänyt jo olla siellä, jos kerran ei varuskunnan ympärille ja varaan voi yhdenkään kunnan elanto nojata.
Jos löytyy joku kunnon rahasampo, niin vinkatkaa kiireesti, muutan sinne myös. Vaikka tänne meille jäikin varuskunta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 74904
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104768- 55725
- 43694
- 49654
- 44640
- 31629
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34577- 50570
- 38516