musiikki cd.levyt ei toimi

peli cd:t toimii loistavasti mutta musa cd:t tilttaa koneen, ihan sama yritänkö mediaplayerilla tai jollain muulla soittimella.
mikä avuksi.
6441
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Oletko mennyt ostamaan noista kopiointisuojattuja "cd:itä"?

Jos erheyksissä sellaisia olet ostanut ja luullut cd-levyiksi, voit koittaa viedä levyt takaisin kauppaan ja pyytää rahat takaisin tai musiikit cd-levyllä.

Kauppahan tuossa selvästi huijaa jos myy noita cd-levyinä mitä ne eivät ole. Olisi hyvä jos olisivat vähintäänkin eriteltynä eri hyllyissä cd:eihin nähden ja merkittynä selvällä tekstillä että eivät ole cd levyjä ja eivät välttämättä toimi kaikissa cd-soittimissa tai tietokoneissa.

Äänestä
  • http://www.effi.org/

    Effi näyttää oikean suunnan!
    Siinä on järjestö, jonka jäsenenäkin voisi olla.

    Äänestä

  • nyt ei kuitenkaan toimi mikään musiikkia sisältävä cd-levy, vaikka peli cd:t toimii, ei kaupasta ostettu eikä piraatti

    Äänestä

Ne ovat teknisesti korkealaatuisia ja toimivia toisin kuin levy-yhtiöiden paskalevyt.

Äänestä
  • Ei niitä levy-yhtiöiden kopiosuojattuja levyjä voi sanoa cd levyiksi.
    Viallinen cd on oikea nimitys niille.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


onneton kirjoitti:

peli cd:t toimii loistavasti mutta musa cd:t tilttaa koneen, ihan sama yritänkö mediaplayerilla tai jollain muulla soittimella.
mikä avuksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu