VANHA WINDOWS 95 TAI 98 PELI HAKUSESSA !

avuton tyttö

eli! pitäisi löytää semmoinen peli joka oli kuvattu ylhäältä päin ja jossa ohjailtiin "avaruusalusta", eli sellaista kolmion mallista juttua. piti taktikoida ja ammuskella vihuja ja kai siinä jotain kikkojakin tuli välillä.. muistan että kun olen kyseistä peliä pelannut, koneelta on löytynyt myös Rodents revenge, jos se nyt yhtään auttaa... ja peli ei ole muuten se jossa ammutaan ainoastaan alhaalta päin vaan alusta tosiaan pystyi liikuttamaan pitkin kenttää.

olen penkonut viimeisen vuoden nettiä eikä kyseistä peliä löydy mistään, tämä nyt kai viimeinen vaihtoehto :DD (tunnen kunnon nörttijätkiä mutteivat hekään ole osanneet auttaa)

2

481

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • avuton tyttö

      nakkasin tämän vielä ihan väärällä palstalle ku tämä ei antanu ku pari palstavaihtoehtoja.......... en taija ikinä löytää sitä peliä.

    • penttikuusysi

      Olisiko pelin nimi kenties Raptor?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      281
      2946
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      58
      2338
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      348
      2007
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      115
      1747
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      126
      1709
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      212
      1375
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1327
    8. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      59
      1263
    9. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1253
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      78
      1203
    Aihe