1,4 HDi:n kulutus

Minkälaisia lukemia olette saaneet? Onko lähelläkään luvattua 3,6 L /100 km maantiellä.

Vertailun vuoksi 306 HDi 2 L viime tankillisella tasan 5 L.
Tuo 206 ollut niin vähän aikaa, ettei tarkkaa lukemaa ole vielä oikein saanut.
2113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

80-100km/h 3,2l/100 Talvella kaupungissa n.5l/100

Äänestä
  • Jes. Viime viikonlopun ajelut 500 km, oli kulutus 3,1 L /100.
    Vastaiskuni löpön hinnannostolle näyttää onnistuneen!

    - aloittaja -

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


206 kirjoitti:

Minkälaisia lukemia olette saaneet? Onko lähelläkään luvattua 3,6 L /100 km maantiellä.

Vertailun vuoksi 306 HDi 2 L viime tankillisella tasan 5 L.
Tuo 206 ollut niin vähän aikaa, ettei tarkkaa lukemaa ole vielä oikein saanut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu