oireet ovulaatiosta.

not happy

Hei.muita kanssa kärsijöit.kaikki alkoi lapden syntymän jälkeen reilu 2v sitten.oudot oireet alkavat yleensä ovulaation jälkeen ja kestävät kuukautisten loppuun adti.eli normaalin oloisia päiviä on vähän.lihakset alkaa nykimään joka puolella.huimausta paljon varsinkin seisaalteen ja ylösnoustessa.huonoa oloa.väsymystä.jatkuva janon tunne.muutenkin olo voimaton.neurolla käyty ym kokeissa syytä ei löydy.ajattelin että nämä voisivat hormoonien muutoksesta johtua?

1

3473

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • saman tyylistä

      heippa!

      olen 22-vuotias, ei vielä raskauksia/lapsia. ( suunnittella kyllä jo ). Mulla saman tyylisiä oireita. Todettiin tossa jokin aikaa sitten ns. hormoonihäiriö eli prolaktiini koholla ja kuukautiset sekaisin. No aina ovulaatiosta seuraaviin kuukautisiin asti hirveä väsymys koko ajan ( voisi nukkua vaikka 24/7 jos olisi mahdollista) , huono olo ja valtava päänsärky ajoittain. Muutama päivä ennen kuukautisia useasti pissahäta. Kerroin lääkärille tästä ja hänen mielestään tämä kaikki liittyy hormooneihin. Toisilla voi olla pientä kuumeilua taikka lämpöä, toisilla taas paikat arat esim. rinnat ja joillakin tämän tapaisia. No itse sain lääkityksen kyseiseen ongelmaan, olen aloittanutkin jo, mutta odottelen kuukautisia, jonka jälkeen sitten taas tiedän auttoiko lääkitys näihin olenkaan vai laskeeko se ainoastaan hormooneja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2435
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1407
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      80
      1263
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      11
      1182
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      885
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      880
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      44
      723
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      92
      712
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      27
      699
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      676
    Aihe