Eli mietin tälle vuodelle lomakohdetta jonne matkustaisin ja haluaisin kuulla teidän mielipiteitänne eri matkakohteista:) Itse haluaisin lomalta hienoja rantoja, turkoosia vettä, lämpöä ja ei kovin kallis matka (eli jostain suht läheltä), hyvää yöelämää ja mukavaa ilmapiiriä kuten mukavia tarjoilioita:) ja semmoinen paikka missä on nuorisoa:) onkos semmosia paikkoja edes?:D kertokaa omia kokemuksianne, kiitos jos vaivaudutte:)
Itse olin viime kesänä roodoksella ja se oli kyllä aivan mahtava paikka!:)
Kertokaa parhaita lomakohteita:)
4
258
Vastaukset 4
- kukin tavallaan
Jos Rhodos vastaa sinun odotuksia niin sitten sinne uudelleen....minä menen tuonne aasiaan päin....siellä on jopa 8 km rantoja jossa on valkoista tiimalasihiekkaa ja takuulla aina lämmintä. Matkan hinnalla ei ole mitään merkitystä kun perillä on todella edullista. Muuten tuolla sinun haulla on maailmassa tuhansia paikkoja. Enkä todellakaan ala sinulle perusteita luetella vaan ne pitää itse etsiä Nämä euroopan paikat voi kyllä unohtaa ja jotkut Kanariat....ei kai sielä enää kukaan täyspäinen edes enää käy?
- Skepsis
Olipas töykeää, oikein ikävä asenne sulla. Mutta hyvää matkaa vaan!
- aivan sama
kyllä on todella töykeää edes ko kysymystä esittää ja pitäisi alkaa luetella rouvalle kaikki maailman jutut. Kuten näitkin ei oikein suosittu olllut sinun kysymys....ei vastannut kukaan ja nyt olet sitten pulassa kun et osaa mennä mihinkään. Olen matkustellut yli 40 vuotta ja aina ja myös jatkossa päätän ihan itse minne menen. netti on erittäin hyvä apukeino kun paikkaa selvittää. Tämä uusavuttomuus on tullut myös tänne eli osata enää itse valita.
- Tykästynyt
Turkki vastaa hyvin kaikkea tuota mitä toivoit. Suosittelen! Ei ehkä heinä-elokuussa, jos et halua 'saunoa' koko ajan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791339
- 851246
- 96987
- 48833
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40733Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83609Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30538Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44498Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..7486