Autoradio Passattiin

Heps, Mitenkä kun vaihtaa uuden radion uusikoriseen 3c passattiin niin miten sen saa asennettua oikeen niin että kun virta avaimen pistää virtalukkoon ja laittaa virrat päälle niin soitin menee päälle?? minulla kytketty väärin menee päälle ilman virta avainta ja kuluttaa akun tyhjäksi päivässä. pistäkääs ohjeita viisaimmat.
1352
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Minkä ihmeen takia soitin pitäisi laittaa päälle kun olet sammuttanut autosta virrat? Soitin (radio) nimittäin sammuu kun sammutat auton ja otat avaimen irti. Saahan sen toki uudelleen päälle ilman virta-avainta, mutta miksi pitäisi?
En kyllä usko, että syö akun tyhjäksi vaikka soittimen jättäisi tahallaan päällekin, mikäli lukitsee ovet. Soittimen pitäisi siinä tilanteessa sammua jonkin ajan kuluttua. Sammuu se joka tapauksessa kun akun jännite laskee riittävän alas, kuten kaikki muutkin laitteet CAN-väylä-ohjatuissa autoissa. Jännite on valittu niin. että moottorin käynnistys vielä onnistuu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hande200 kirjoitti:

Heps, Mitenkä kun vaihtaa uuden radion uusikoriseen 3c passattiin niin miten sen saa asennettua oikeen niin että kun virta avaimen pistää virtalukkoon ja laittaa virrat päälle niin soitin menee päälle?? minulla kytketty väärin menee päälle ilman virta avainta ja kuluttaa akun tyhjäksi päivässä. pistäkääs ohjeita viisaimmat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu