Tulin juuri Thaimaasta, ja nuukana miehenä valitsimme hieman halvemman hotellin. Nuo hotellien ilmastointilaitteet ovat oikeita tautipesäkkeitä, sillä luulen, että niiden huohousta ei taidata hoitaa kukaan. Saimme kaikki flunssam , ja itse astamaattisena sen hieman pahempana eli köhimistä ja liman erittystä, joka vielä pahentui lentokoneen vetoisessa paikassa istuessani. Ilma siellä on helppo hengittää, vaikka autoja on paljon, johtunee kosteasta ilmasta.
Kaikille astmaatikoille varoitukseksi, että kannattaa valita hieman uudempi hotelli, joissa on uudemmat ilmastointilaitteet.
Hotellien ilmastoinnit ulkomailla
pietu2
0
84
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1392793Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2702433Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?261466- 1211162
- 1051120
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041033Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13992Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La58886Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.297867Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.62864