Ketipinor/Seroquel akne?

Onko kenelläkään puhjennut akne aloitettuaan käyttämään keitapiinia (Ketipinor/Seroquel)? Itselläni menee 25mg nukkumiseen ja aloitin reilun 6kk sitten lääkityksen ja se on ainoa muuttuja tällä välillä. Akne tuli kuin "tyhjästä" ja ei ole ollut koskaan iho-ongelmia aiemmin.

Ei meinaan auta tätä oloa yhtään :(
12319
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyllä! Minulla puhkesi akne lääkkeen aloittamisen jälkeen. Lopetettuani iho ongelmat hävisivät parissa viikossa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


OriginalFifi kirjoitti:

Onko kenelläkään puhjennut akne aloitettuaan käyttämään keitapiinia (Ketipinor/Seroquel)? Itselläni menee 25mg nukkumiseen ja aloitin reilun 6kk sitten lääkityksen ja se on ainoa muuttuja tällä välillä. Akne tuli kuin "tyhjästä" ja ei ole ollut koskaan iho-ongelmia aiemmin.

Ei meinaan auta tätä oloa yhtään :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu