Ollaan miettimässä kakkosauton hankintaa. Yksi vaihtoehto voisi olla muutaman vuoden ikäinen B-luokan Mersu. Olisko mitään järkeä? Millaiisa vikoja niissä on ollut? A-luokan Mersu on meille vähän liian pieni.
B-luokan Mersu
B Class
2213
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Minun B-luokan mersussani on ilmennyt monia vikoja. Akku on heikko, eikä auto starttaa kovilla pakkasilla. Auto pitää todella paljon melua. Jouduin vaihtamaan iskarit jo 2kk ajon jälkeen. Kulutus on suurempaa kuin annetaan olettaa. Minulla on toisena autona Audi A6. Suosittelen ostamaan sen.
En suosittele b-luokan mersua, koska olen itsehuomannut niissä suuria vaihde ja moottori ongelmia. Kylmällä auto ei tahdo käynnistyä lainkaan ja keskuslukitus ei toimi. Ainoa hyvä asia on hyvä ilmastointi.