Kirves heilui pitkästä aikaa Kokkolan yössä. Nuorilla sitä puhtia piisaa nykyään, jos ei räyhäävä isäpuoli rauhoitu niin penskat panevat kirveellä ojennukseen ?
"Kokkolalaisnuorukainen hyökkäsi perjantaina aamuyöstä kirveen kanssa isäpuolensa kimppuun. Pojan äidin ja isän välille tuli riitaa. Poika halusi puolustaa äitiään ja haki kirveen, jolloin isäpuoli pakeni vessaan. Poliisin saapuessa paikalle poika hakkasi vessan ovea. Poliisi sai tilanteen rauhoitettua. Pohjalainen"
"Kokkolalaisnuorukainen hyökkäsi perjantaina aamuyöstä kirveen kanssa isäpuolensa kimppuun. Pojan äidin ja isän välille tuli riitaa. Poika halusi puolustaa äitiään ja haki kirveen, jolloin isäpuoli pakeni vessaan. Poliisin saapuessa paikalle poika hakkasi vessan ovea. Poliisi sai tilanteen rauhoitettua. Pohjalainen"
Vastaukset 18
Vanhimmat
No äijällä kävi tuuri, kun ei ollu moottorisahaa talossa. Poijalle vois määrätä yhdyskuntapalveluna parit viikot puunpilkkomista ja äijälle kuukausi kapakoitten vessojen siivousta niin oppivat olemaan ihmisiksi.
En tiedä ollakko puolesta vai vastaan mutta vähän tietysti jää mietityttämään, jos isäpuoli olisi vaan jatkanut siinä rähinöintiään niin olisiko poika sitten pannut tämän kirveellä lihoiksi, noh näistähän ei tiedä millaista jatkoa seuraa.
Alkoholisoitunut isäpuoli.
Poju olis ehkä vaan kopauttanu äglöä isäpuolta hamaralla isovarpaaseen
ei kai se niin vakava rikos ole. Hyvä, kun hieman säikytteli, pikku juttu.
Ihimetyttää miks toi muija viittii pitää tollasta ukkoo riesanansa. Toivottavasti seny osas ottaa opikseen ja potkas kubben pellolle ellei toi jo ymmärtäny häipyä ihtenänsä. Kaikkee sitä jumaliste tässäki käpykylässä riehutaan.
Kertokaapas missäpäin tällainen kauhujen perhe asustaa olisi kiva tietää?
Lapset ovat jo oppineet koulussa ettei puukolla lähde henki niin kotona kirveellä sitten. Aika väkivaltaista tuo nuoriso nykyään, joten veistotunnit saisi jo lopettaa ja keskittyä vaikka perinteiseen patalapun kutomiseen.
Puuseppää aina tarvitaan mutta poika vois kouluttaa itsensä lihatiskin mestariksi, kyllä silläkin alalla töitä piisaa, jos kerran on kirveen heiluttelu verissä.
Juu ja lapsen talon muissa asunnoissa pelkäsi.
Karsee riita ja meteli puol viisi aamusella!
Tollaset huumehörhöt pois asumasta lasten kanssa samassa talossa!
Oli uhkaillu myös talon lapsia!
Isännöitsijälle on ilmoitettu asiasta!
kaustarinkadulla......
No siellä on asukkaat asentanut teräslevyt oviinsa vai ?
Kaustarinkatu on siis uusi kirvesmurhaajien ghetto.
Täytyypä pitää vast'edes pokasaha mukana turvana.
Voi huh huh minkälainen perhetragedia, pitäisköhän noiden mennä hela sakki sinne perheneuvontaan apua hakemaan ennenkun pakokauhu iskee koko lähiöön. Tätä se on, kun pojat ei pelaa pesäpalloa eikä ole kotona urheiluvälineitä niin sitte harjotetaan aikuiskasvatusta sillä mitä käteen sattuu, huh huh.
Mistähän se poika tosiaan sai päähänsä hakea kirveen? ei minulla ainakaan moinen juolahtaisi mieleen.
Itse olisin ottanut kaulimen ja jahdannut sillä, noh meitä on moneks.
Kirveellä on symbolinen merkitys kauhun lietsojana ja jopa isäpuolikin on katsonut elokuvan Hohto usempaan kertaan... Here comes Jackiiii ja samoinhan tuo meni.
tarttuu, se miekan kestäköön. Isäpuoli sai ansionsa mukaan.
Isäpuoli on saanut nyt pahan trauman ja siellä murjottaa vessassa, jotenkin kyllä säälittää, voimia ja jaksamista sinulle isäpuoli elämä koettelee.
Siinä meni sitte hyvä vessanovi rikki. Mahtaakohan kotivakuutus korvata sitä ovea vai meniköhän tuo kämmi taloyhtiön piikkiin?