Olikohan maanantai kun ihmettelin, että miksi minun ylävatsani on jotenkin kipeä. Epäilin ensin, että pallaeatyräni kiukuttelee, mutta kun pohjukaissuolikin oli kipeä ei voinut muuta kuin ihmetellä ja kärsiä. Massu ei ollut mitenkään sekaisin. Kivut kuitenkin jatkui perjantaihin asti, lisäksi korva oli kipeä ja pulputti, joten epäilinkin flunssaa.
Perjantai ja lauantai välisenä yönä heräsin siihen kun nenäni vuoti ja aamulla oli ääni käheenä lisäksi päätäni särki. Lähdin kuitenkin töihin aikaisin aamulla ja nyt on kuumeinen olo ja kuumemittarista on patteri sammunut ja säkylääkettäkään ei ole.
Muutenkin tämä minun kausiflunssani on myöhässä, kun se yleensä on tammi-helmikuussa, rajumpi sitten loppu syksyllä.
Flunssa alkoi oudosti
Karhea kurkku
3
236
Vastaukset
- Karhea kurkku
Juuri kun äsken kerkesin sanoa, että maha ei ollut sekaisin, niin täytyy nyt sanoa että maha on nyt kuralla!!!
Sainko siis 2 tautia??? - Karhea kurkku
Ylähengitystieinfektio
Tänä aamuna lähdin kuitenkin töihin ja taisi lämpö nousta keskellä päivää, kun tuntui että pää keinuu ja päätä särki. Lihaksetkin on nyt kipeät - oma vika!
Huomenna pakko jäädä kotiin mikäli haluan, että tulen nopeasti terveeksi eikä tule mitään jälkitauteja.- Karhea kurkku
Tietysti tätä tautia voi lisätä myös alahengitystieinfektioihin - tulehdus ulottuu nenänielusta keuhkoputkiin saakka.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5559198Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1656294Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3815350Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli724831Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s1014443Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664103SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha2064047- 1072211
- 1141578
- 531116