Äiti

pojan kyynel

11

165

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • äitini elää

      Tosi kaunis laulu. Otan osaa suruusi.

    • qq

      So? Äidit elää keskimäärin 79 vuotiaaksi, kannattaisi näyttää arvostusta ennen kuolemaa ei sen jälkeen!
      Ilman äitejä emme eläisi, arvostus unohtuu joskus ja itkemme jälkeenpäin. Surullista mutta totta.

      • pojan kyynel

        Olet oikeassa. Liian vähän tuli äidin luona käytyä ja sitä kadun. Mutta aikaa ei saa taakse päin :(


    • Otan osaa

      Tiedän tämän laulajan. Hänen äitinsä muistaakseni ollut palstalaisia joskus.Nikkiä en kuitenkaan aio kertoo.

    • äidin.tyttö

      Minun äitini jätti tämän maailman 30 vuotta sitten.
      Suuri on ikävä, joka ei koskaan hälvene.

      • täti täti

        Tuli mieleeni kun jokus yli 40v. sitten siskon poika soitti hädissän,et onko minun äiti teillä,
        Hän oli tullut kotiin ja äiti ei ollutkaa kotona, vastasin et ei ole, pikkunen siellä hädissään alkoi itkeen ja sanoi et ,en voi elää ilman äitiä.
        Lohdutin häntä ja sanon että ei äiti ole varmaan mennyt mihinkään kauas, ja tulee ihan pian kotiin, sanoin että tulen sinne niin odotellaan yhdessä, no äiti olikin kotona kun menin.

        Äiti on tärkeä.


      • täti täti kirjoitti:

        Tuli mieleeni kun jokus yli 40v. sitten siskon poika soitti hädissän,et onko minun äiti teillä,
        Hän oli tullut kotiin ja äiti ei ollutkaa kotona, vastasin et ei ole, pikkunen siellä hädissään alkoi itkeen ja sanoi et ,en voi elää ilman äitiä.
        Lohdutin häntä ja sanon että ei äiti ole varmaan mennyt mihinkään kauas, ja tulee ihan pian kotiin, sanoin että tulen sinne niin odotellaan yhdessä, no äiti olikin kotona kun menin.

        Äiti on tärkeä.

        Äidin voi oikeastikin menettää jo lapsena ja ei kait sitä me, joilla se äiti on koko lapsuuden ollut olemassa, voida ymmärtääkään. Toivottavasti itse voi jättää lapsensa ja lapsenlapsensa turvallisin mielin vasta sitten kun ovat jo aikuisia.


    • yxvaan

      taitaa tipu mainostaa ;DDD

    • Äiti minäkin.,-

      Ihanaa. Itselläni äiti-suhde on ollut kamala ja nöyryyttävä, enkä osaa edes kuvitella, miltä tuntuu omistaa elämässään oikeasti äiti.

    • Äiti <3

      "Pojan kyynel"...Ihana biisi. Otan osaa suruusi olkoon se miten kauas kantoista tahansa

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      181
      1248
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      867
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      803
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      748
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      47
      654
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      235
      569
    7. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      569
    8. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      305
      566
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      51
      539
    10. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      520
    Aihe