Niin se vaan on. Ja lempimusiikkiani viime ajoilta: Adele, erityisesti tuo Hiding my love away osuu ja uppoaa ja kaikki ne muutkin ihanat biisit. Ylipäänsä vahvat soul-laulajat, Macy Gray, Lauryn Hill ja kumppanit, kuuntelen tosi paljon musiikkia, jamitan jazzia ja rokkia sekä blues & grass, menen mielelläni keikoille, tosin liian harvoin, nyt maaliskuun lopussa yhdelle. Suomalaisesta musiikista ovat viime aikoina ilahduttaneet esim. Chisu, Erin ja Lauri Tähkä ja tietysti Maarit. Maija Vilkkumaa on mahtava, varsinkin niinä päivinä kun .... Maailmanmusiikki myös lähellä sydäntä varsinkin salsa ja afro. Klassinen musiikki vähän vähemmällä, mutta livenä sekin ok. Ja ooppera. Ja musikaalit.
Mutta ei tällä mitään väliä, kaikki laulut kertovat hänestä. Johanna Kurkelan Sun särkyä anna mä en voisi olla mun lauluni hänelle tai Cindy Lauperin True Colours.
Ja haluan, että hän tietää, että olen aina häntä varten. Vaikka se sattuu, mutta näin se vaan menee
Mutta ei tällä mitään väliä, kaikki laulut kertovat hänestä. Johanna Kurkelan Sun särkyä anna mä en voisi olla mun lauluni hänelle tai Cindy Lauperin True Colours.
Ja haluan, että hän tietää, että olen aina häntä varten. Vaikka se sattuu, mutta näin se vaan menee
Vastaukset 9
Vanhimmat
Pahalta Piilossa.... Suvilta. Kappale joka kolahtaa tosi syvälle. Pidätkö?
Sanat ihan kivat, menee vähän liian iskelmäksi ehkä tuo musiikki.
Pelkkä kaupallista höttöä, tyyliin tyhmiltä haikailijoilta rahat pois
Ja joillekin on oikeasti kirjoitettu kappaleita. Onnellisia olkoon he.
Ai kiitti vaan. Ihan kivat teille.
T. Suvi
Älä nyt viitti Suvi suuttua pienistä. Tosi lapsellista!
No en tietenkään mutta yhtään laulua en enää koskaan teille laula. Se on loppu nyt.
Iltalehti news flash:
Suvi Teräsniska lopettaa laulamisen kokonaan. Fanit jäävät kaipaamaan.
Voi paska, nyt harmittaa! Meninkin sanomaan, kyllä on herkkää porukkaa. No onneksi näitä kykykilpailuja riittää.
Hapanimelää, Suvi. Idols-karsinnan kautta saatat hyvällä tuurilla päästä takas stagelle.