Nooh, Oon pian 12- vuotias ja ihastukseni on 4 vuotta vanhempi.. :( Mä oon päässy kyll aika lähelle sitä, you know.. :) Silleen kaveriksi.. Yhdessä discossa huomasin sen.. Siitä on kyllä jo parisen kuukautta, koska disco oli tammikuussa.. Musta se jätkä oli niin ihana! Ihastuin häneen välittömästi!! Discon jälkeen heti kun saldo aukesi, hankin tämän jätkän numeron nrotiedustelusta.. Ja tottakai txtasin sille.. Me pikkuhiljaa tutustuttiin. Tekstailtiin entistä enemmän n. joka päivä.. Jätkä kertoi mulle ehkä vähän luottamuksellisiakin asioita, joita ei kertoisi kaikille muille.. Eräässä discossa, joka pidettiin huhtikuussa hän haki mua viimeisellä hitaalla tanssimaan ja piti kuulemma koko ajan silmiä kiinni.. Yhdessä vaiheessa biisiä jätkä rutisti mua(hän ei pitänyt käsiä pepulla) SE OLI NIIN IHANAA!! Mä tärisin ihan sairaasti..
Iso ikäero.. Mä tiiän! Varsinki tässä iässä...
Girl.. :'(
141141
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
"tavata siellä parin vuoden päästä" VARMASTI ! ;D Ette enää edes muista toisia silloin.. Vähän realistisuutta peliin.
Noh, siitä jätkästä en oo 100% varma, mutta mä en hevillä unohda!!!
Hmm.. mutkikas juttu.. ei musta kyllä tunnu, että sillä iällä ois niinkään väliä. ihanaa, ett oot löytäny jätkän josta todella vaikutat pitävän ja joka vaikuttaa myös todella pitävän susta! :) sä oot siis 12 ja se 16? (piti vaan tarkistaa, ett laskin oikein.. xD) tietääks muute ees jompikumpi sun vanhemmistas, että oot kiinnostunu tästä jätkästä? se on vähän haittana, koska ne ei varmaa kauheest pitäis teiän ikäerosta, mutta enpä tiiä. toinen miinus on se välimatka.. mutt voitte kai te jossain nähä? tiiän, että kaukorakkaus on tuskasta (omasta kokemuksesta), mutta niin ku jossain on sanottu: välimatka parantaa suhdetta. toivottavasti asiat selkenee! älä luovuta!! ;D TSEMPPIÄ TEILLE!!!!! :)
Kiitti ihan kauheesti! Toi oli hiukan piristävää..! :) Laskit ihan oikein.. Mun äitille oon joskus kertonu et mä tykkään tästä jätkästä, mutta ei se ota mitään ikinä tosissaan.. Ja tietää se myös sen että oon tanssinu tän kanssa.. :)
Mä oon yhen nnäytteliän kans.. Me tavatttiin kadulla käveltiin yhteen ja hän kysy numeroa.. No mä annoin ja siitä asti me ollaan oltu yhessä..!!=) Hän on 15 vuotias ja ite oon 11wee!! Mailaile jos haluat lisää tietoa!!
[email protected]
..taidan jättää kuitenki väliin.. :) Kröhöm... ;)
Pakko sanoa, et voi sua pientä. Oon kokenut saman samanikäisenä ku sä ja nyt 7 vuotta myöhemmin nauran omille epätoivoisille yrityksilleni. Sä oot vielä lapsi ja toi poika on lukio/amisiässä. Yritä ymmärtää, ettei kaikki yhden illan tanssit ole alkuja vuosisadan rakkaustarinasta. Varsinkin jos poika on muuttamassa pois ja vielä sanoo, että nähdään vaikka parin vuoden päästä. Piilotarkoituksena varmaan, että sitten kun olet hieman vanhempi, edes yläasteiässä.. Hyviä jatkoja.
Kiitti nyt vaan hirveesti.. Sä et tainnut nyt ymmärtää.. Mä olen myös paljon vanhemman oloinen ja niin sekin luuli... Tai noh, jätkä luuli että oon vuoden vanhempi, mutta sano sillon kun oli ysillä, että mä en kyllä erottuis joukosta, vaikka olisin ollut seiskalla.. :) Me txtaillaan joka päivä ja se on todella ihanaa.. :I Ja mä ajattelen usein, että miten mulla on näin hyvä säkä ollut kun samalle paikkakunnalle sellanen kultakimpale on sattunut.. :)
Onhan se niin ihanaa, myönnetäköön, tuo nuori rakkaus x) Kännykästä ja tekstareista on apua ehkä jonku aikaa, mutta pitemmän päälle koko homma kuihtuu kokoon. Soitteletteko ees ikinä? Ja ettekö tosiaankaan meinaa nähdä ku vasta kahden vuoden päästä? Olis nyt herranen aika sanonu että tule tyttö kylään aina ku pystyt...aika hiljasta on.
Mutta jos itestä tuntuu hyvälle njin mikäs siinä...luota vaistoos. Heh.
Mun on tehny monta kertaa mieli soittaa tälle jätkälle, mutt en koskaan keksi mitään sanottavaa.. :/ Ehdotuksia?
Nähdäänhän me täällä mun paikkakunnalla onneks.. Mutta ei varmaankaan henk.kohtasesti.. Tai noh, luulisin että sekin aika koittaa.. :)
mun kaveri seukkaa yhen jätkän kans joka on 16 ja se ite on 12.
hyvin niillä menee ja jätkä ite pyys.
mulla ja mun jätkäkamulla on 9 vuotta ikäeroo!!!! oon 16 ja se 25...joudutaan seurusteleen "salaa" koska meidän vanhemmat ei hyväksyis meidän suhdetta ison ikäeron takii..snif. =`(
mun kaveri (poika) on kans 16 ja lähtee lukioon nyt syksyllä.. se on ihastunu yhtee sun ikäseen tyttöön, niinku se tyttöki siihe.. ne vaa ei satu seurustelee, ku ne ei tunne vielä kauheen hyvin..
Mut onnee teille! :)
Missä tää juttu on? :]