Jos tarviitte vaihtomoottorin !

5416
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jaaha, että näinkin vanhoihin Saabeihin löytyy varaosia, jopa kokonaisia moottoreita, niin eipä nämä anna aihetta enempään. Todetaan vaan että varaosta ei ole ongelma Saabien kohdalla.

Äänestä

Kannattaa pitää kiirettä. Uusia osia ei enää jatkossa tehdä!

Äänestä

No eipäs nyt hättäillä, ajetaan ensin 350 tuhatta lissää ja harkitaan sitte !

Äänestä

Onkohan nämä yhtä huonoja kuin Saabin alkuperäiset moottorit? Saabistahan hajoaa koneita niin paljon, että tämäkin vähittäismyyjä joutui pitämään niitä varastossa kun vielä myi Saabia. Joka saabistin kannattaisi ottaa ainakin yksi kone varastoon niin selviää pari vuotta vielä Saabilla.

Äänestä

Tätä poistomyyntiä kannatti hyödyntää. Tilasin Vectraan iskemättömän koneen. Kori on vielä kunnossa ja nyt uudella koneella mennään viisi lisävuotta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Varaosat ei ongelma kirjoitti:

Niin täältä pesee, eikun kapoille, tonnilla uus kone

http://www.saabsunited.com/2012/03/neo-brothers-new-saab-9-39-5-b205-b235-engines-in-stock.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu