Miks ryssil on aina tota epärehellisyyttä?

696
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Mitä!?

Mikä painaa mieltäsi ja miten?
H.

Äänestä
  • Öh, olkoot sinä naurettava, ilman sanomaa.
    H.

    Äänestä

  • Niin! Kyllähän meilläkin oli yrityksiä.
    Että ei niin kovin erikoista.

    Ylen Strada-ohjelman mukaan Sauli
    Niinistön vaaliorganisaatio yritti
    painostaa ohjelman toimitusta,
    kun he tekivät juttua president-
    tiehdokkaita tukevasta kulttuu
    riväestä.

    Äänestä

ryssä on ryssävaikka voissa paistaisi.

Äänestä

Mitä helvettiä!
Onko Sauli ryssä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ja nn nne- kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/tarkkailijat-vaalilkamppailu-vaaristynyt-putinin-hyvaksi/art-1288453072513.html

Eihän tollasessa maassa voi kunnolla ollaja eläää

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu