Konttisen sivuilla TomTom- kameratolppapäivityksiä. Samalla ilmoittaa lopettavansa kannan ylläpidon. Harmi, oli sen verran hyvä. Kuka jatkaisi ??
Konttisella viimeiset
7
395
Vastaukset
- takkari
on jo olemassa, muihinkin merkkeihin;
http://navitieto.fi/lataa.php?cat=50
ynnä muuta
http://www.abico.liitin.net/TomTom/links.html - Marko Konttinen
Aikansa kutakin, liki kahdeksan vuotta tuli tuota kantaa ylläpidettyä.
Vuosien aikana käyttäjämäärät ovat tasaisesti vähentyneet huippuvuosien yli 20000 kuukausittaisesta käyttäjästä nykyiseen noin 5000 kuukausittaiseen käyttäjään. Kannan tarve siis tuntuu vähentyneen.
Suurin syy lopettamiseen oli kuitenkin siinä, että olen itse siirtynyt käyttämään sellaista navigointiratkaisua, joka ei omaa kantaani tue -- ei siis ollut suuren suurta motivaatiota jatkaa.
Jos joku tuntee suurta poltetta jatkaa ylläpitoa, voi ottaa yhteyttä minuun sivuston ylläpito-osoitteeseen mk [email protected]. Kustannuksia ylläpidosta ei aiheudu, jos vain tuo osoite saadaan siirrettyä toiselle omistajalle ilman kommervenkkejä.
Kiitos kaikille käyttäjille ja erityisesti kannan ylläpitoon osallistuneille!- 29,90
Kiitos näistä vuosista, jos nyt satut olemaan oikea Marko konttinen.
Harmi, että palvelu loppui. Ymmärrän, että motivaatiosi loppui, kun kerroit syyn. Kiitos hyvästä palvelusta ja hyvää jatkoa!
- Sieniä sateella
Tarve on tällä hetkellä vähentynyt, koska uusia tolppia ei ole montaa tullut viime kesän jälkeen.
Aika näyttää miten määrärahoja heruu jatkossa, tosin tutkimustulosten mukaanhan näiden pömpeleiden ihmevaikutus on pienenemässä, joten voi olla että pahin kasvukausikin on jo mennyt. - takkari
Eiköhän tosiaan enimmät tolpat ole jo laitettu, joten tästä eteenpäin lisätolpat ole enää kuin pientä säätämistä. Riippuu myös ELYjen rahoituksesta (asentaa tolppia) ja poliisien resursseista (tutkia tolppakuvia)! Useimmilla alkaa jo olla navigaattorit, joten niiden kohdilla osataan hidastella.
- tuli järkiin
Konttinen osti Garminin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lopetin kokonaan ravintoloissa ruokailun ja juomisen
Ravintoloissa hinnat ovat aivan naurettava korkealla. Alkoholin juomisessa ravintoloissa ei ole senkään vertaa järkeä.1712646Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä
Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin222284kukaan ei pakota kasteeseen..
Kommentointi estetty, joten kommentoin tähän.Kukaan ei pakota pakkokasteesta puhuvaa kastamaan lastansa.Noloa edes ehdot4001075Mari Rantanen eroa! Lausunnot vapun pahoinpitelystä ovat järkyttäviä!
Poliisiministerin, eli sisäministeri Mari Rantasen on syytä erota!154984Anabaptismin kirous
Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä392891- 67888
- 62857
- 101753
Rakas, haluan sut niin hulluna kuin olet, tiedän jo sun pakkomielteet ja muut jutut, ihana naiseni
Kunhan et minun takia satuta itseäsi tai muita, minulla nyt ole niin väliä. Rakas mä ymmärrän ja näen kaiken, sun suure48724Euroviisuhuitelua
En ole koko viisuista kiinnostunut enkä aio edes katsoa kisoja. Ihmetyttää tämä vouhkaaminen laulaja pariskunnasta joka34682